ЗАСІДАННЯ ШОД «ДЕНЬ ІМЕНИННИКА»

Хід заходу

І. Організаційна частина

ІІ. Вступна частина

Ведуча:

    Все починається в житті з малого: з зернини – хліб, з промінчика – зоря. Людина ж починається з любові. А любов виростає з дитинства: дзвінкоголосого, безтурботного і, звичайно, щасливого. Найщасливіше свято дитинства – це День  народження, хоча і буває воно один раз на рік. День народження – це та миттєвість, коли дитина приходить у світ, така жадана і чекана.

 Ми зібрались сьогодні поговорити про свято – День народження.

День народження раз в рік
Переступить Ваш поріг.
З ним до Вас хай завітає
Все, що серце забажає!
Нехай Вам віднині й далі
Щасливо живеться,
Хай лише добро й достаток
У домі ведеться!

ІІІ. Основна частина

     Протягом року кожен вихованець ступив на новий цікавий і загадковий поріг у наступний рік свого життя.
     Кожен з вас народився у найбагатші та найкрасивіші пори року – літо, осінь, зима чи весна.
     З приходом дитини в цей світ, батьки наділяють її іменем ангела-охоронця чи то на честь батька, дідуся, бабусі. Чому? Саме по тій причині, що дитина наслідуватиме долю тої людини, в честь якої була названа. А за характером звісно всі діти різі. А чому?
    Давайте ж пригадаємо, які  знаки зодіаку вхожі до нашого свята.

БЛИЗНЮКИ (22 травня – 21 червня) – вони розумні, мають інтуїцію, схильні до мистецтв, безкорисливі. Під знаком Близнюків народжується багато людей розумової праці. Близнюки можуть працювати артистами, журналістами, видавцями, секретарями, працівниками пошти, бухгалтерами, письменниками.

Вітаємо оплесками БЛИЗНЮКІВ.

РАК (22 червня – 23 липня) – добрі, жагучі, чутливі, мають розвинені художні здатності й здатні змусити навколишніх себе любити. Рак має гарний інтелект, неймовірну пам’ять. Гарні в роботі, пов’язаній із дітьми. З них виходять гарні фахівці з розведення коней, собак, персонал дитячих садків, зоопарків, цирків, дитячі психологи, психіатри, акушери, няньки.

Вітаємо оплесками народжених під знаком Рак.

ЛЕВ (24 липня – 23 серпня) – натури сильні, містичні, палкі, не люблячі самітності й примуса. Розум сполучається із силою. Вони хочуть керувати, вести, вселяти, дарувати удачу, засипати подарунками, захищати, розважатися.
Леви – гарні ювеліри, водії таксі, дипломати, політики, артисти, власники галерей, театральні постановники, декоратори, режисери, атлети, директори, голови, президенти, адміністратори.

 Вітаємо оплесками натур власних, сильних духом і розумом – Левів.

ДІВА (24 серпня – 23 вересня) – мають почуття гармонії, соромливі, скромні.
З Дів виходять гарні доктори, фармацевти, ветеринари, працівники невідкладної допомоги, акушери, масажисти, інженери, хіміки.

ТЕРЕЗИ (24 вересня – 23 жовтня) – ніжні, доброзичливі, мрійливі, розсудливі, люблять смачно поїсти. Терези за професією – модельєри, декоратори, продавці предметів мистецтва, антиквари, агенти в справах продажу книг, театральні агенти, юристи, судді.

СКОРПІОН (24 жовтня – 22 листопада) – натури сильні й жагучі, ініціативні, із силою волі, шляхетні, великодушні, здатні до медицини.

Художній номер

 3. Подарунок на День народження

Ведуча:

 • Чи святкуєте ви свій День народження?Де саме?
 • Кого запрошуєте зазвичай на свої іменини?
 • Які подарунки ви отримували у свій День Народження?
 • Який подарунок найбільше запам’ятався?
 • Чи дарували вам подарунки, які не є практичні і ви ними не користуєтесь?
 • Що б хотіли отримати в подарунок?

Чим ближче до нас свято День народження, тим частіше ми починаємо замислюватися над тим, який же подарунок вибрати, який подарунок може порадувати, а то й зовсім здивувати наших близьких і знайомих?

   У нашій голові починає прокручуватися безліч варіантів. Адже дуже хочеться, щоб подарунок, прийнятий з наших рук, приніс і задоволення і користь.

   Нарівні з цими моментами існує ще один аспект при виборі подарунка, над яким ми з вами досить рідко замислюємося — це символічне значення того чи іншого подарунка.

   Отже, якщо ж ви все-таки з безлічі варіантів вибрали подарунок, як ви вважаєте, найбільш підходящий саме цій людині і цього свята і раптом з подивом виявили, що він потрапляє в ранг «невдалих» дарів, не турбуйтеся, адже все можна поправити. Пам’ятаєте: «Вихід з ситуації, що склалася там же, де і вхід»! Ось і наші далекі предки знайшли вихід з даного положення. Прикмети, які іноді стають перешкодою на шляху дарування подарунка, як виявляється, з легкістю можна «нейтралізувати» за допомогою простого відкупу «монеткою».

Які ж прикмети найбільш поширені і відомі на сьогоднішній момент, яке їх значення і як з ними можна «боротися»?

 1. ГАМАНЕЦЬ.

Якщо ваш подарунок гаманець, то перед тим, як його подарувати, слід покласти в нього гроші. Вважається, що якщо цього не зробити, то й грошей у ньому водитися не буде. Взагалі ця прикмета поширюється на всі речі, пов’язані зі зберіганням тих чи інших предметів (сумки, валізи, косметички ).

 1. РУШНИК. Є прикмета, за якою не слід дарувати рушник, це до сварки і розлуки. Однак, якщо ви подаруєте два рушники, то нічого подібного не відбудеться, так як ви даруєте символічну «пару», завжди вважалося, що дарування двох предметів — це до гармонії в сім’ї і її цілісності.

      3.ГОДИННИК

Не можна дарувати годинники, це так само до розлуки. Ця прикмета пов’язана з наручними годинниками. Годинники настінні і будильники до неї відношення не мають. Це пов’язано з тим, що ремінець наручних годинників охоплює зап’ястя в тому місці, де добре прощупується пульс, і наручний годинник як би, виходить, знаходяться близько до серця. Правда, не у всіх країнах це погана прикмета, деякі вважають, що це цілком чудовий подарунок. Хорошим тоном вважається, якщо годинник механічний, так як він цокає, синхронізуючи удари серця, електронні ж навпаки випромінюють шкідливі хвилі.

4. НІЖ АБО НОЖИЦІ

Отримавши в подарунок ніж або ножиці, потрібно віддати дарувальнику монетку, тоді й біда пройде мимо. Є прикмета, за якою не можна дівчині дарувати ніж, бо в такому випадку вона втратить любов.

5. ШТУЧНІ КВІТИ

Не можна дарувати людині композицію з сухих або штучних квітів, якщо тільки людина не обожнює подібного роду речі. На даний момент штучні, власне, як і сухі квіти, у багатьох асоціюються з чимось неживим, а якщо їх даруєш, ніби як виходить, що нічого доброго людині не бажаєш.

 1. ЖОВТІ КВІТИ

Не можна дарувати жовті квіти, до ревнощів і зради, це європейська прикмета, яка вельми міцно вкоренилася в нашій свідомості. Наші чоловіки, бачачи жовті квіти в квітковому магазині «шарахаються» від них, як від вогню.

 1. НОСОВА ХУСТИНКА

Носовичок вважається дарувати до сліз і за деякими даними, до розставання. Однак якщо ви віддасте за нього монетку, то ви як би купуєте хустку, тим самим відводячи від себе негатив.

 1. КРАВАТКА

Якщо подарують краватку, значить, дарувальник і буде сидіти у вас на шиї. Якщо його дарує «чужа» жінка (не є членом сім’ї), то вважається, що вона хоче відвести чоловіка з родини. Кращим подарунком для чоловіка буде ліхтарик і подібні речі, що не несуть з собою ніяких прикмет.

     10.СКАТЕРТИНА

 Якщо подарувати подрузі скатертину, значить, бути у неї вдома частим гостем.

 1. СОРОЧКА

Не можна своєму хлопцеві дарувати сорочку — розійдетесь.

    14.КИЛИМ

 Подарований килим — до удачі. Ця прикмета прийшла до нас зі сходу. Так як там кількість килимів і їх якість визначає ступінь багатства людини.

15. РУКАВИЧКИ

Не можна дарувати рукавички і рукавиці, інакше людина може розірвати відносини з вами.

16. РЕЧІ СВОГО БУДИНКУ

Не можна дарувати речі зі свого будинку, навіть якщо вони нові, ви можете віддати частину енергетики свого будинку.

Щоб по закінченню свята ваші подарунки не опинилися на  полиці «невдалих» подарунків, необхідно при їх виборі дотримуватися головного правила і перш ніж щось купити, грунтовно подумати над тим, як вибрати подарунок, щоб він сподобався тому, хто його отримає.

Подарунок має відповідати потребам, характеру, смаку, інтересам і способу життя того, кому він призначений. І тоді, проаналізувавши інформацію про людину, якій ви хочете піднести дар, ви цілком зможете скласти список як мінімум з десяти пунктів.

Всім відомо, що найкращий подарунок зроблений власними руками. Це можуть бути: картини вишиті бісером, нитками, живописні картини, декоровані фото рамки, топі арії та багато іншого. До вашої уваги хочу представити роботи нашого художника оформлювача Чунь Н.Г. Саме такі витвори мистецтва ви можете подарувати рідним і близьким на День народження.

4.Ігри

 • Гра «Оригінальний оркестр»

До гри запрошується 8 учасників.
В давнину іменинникам складали гімни і святково їх виконували. В наші дні гімном для всіх іменинників стала відома «Пісенька Крокодила Гени». У кожного гравця в руках завдання. Ви повинні будете показати свій інструмент і виконати мелодію гімна для іменинників. Давайте проведемо репетицію.
1. Побренькати пальцями по нижній губі.
2. Потупотіти ногами.
3. Похлопати по надутим щокам.
4. Почмокать поцілуйчиками.
5. Похіхікати.
6. Покричати, як індієць.
7. Похлопати по колінам.
8. Пощелкати пальцями.
Тож до вашої уваги для наших іменинників зразковий оркестр оригінальних інструментів виконує гімн іменинників.

 • Гра «Вирішення нестандартних ситуацій»
  Що робити, якщо ви випадково сіли на іменинний пиріг?
  Що робити, якщо ви своїй подрузі несли фарфорову вазу і випадково її розбили?
  Що робити, якщо ваша кохана людина і ваш друг відзначає день народження в один і той самий день?
  Що робити, якщо декілька гостей (за збігом обставин) подарували вам однакові подарунки?
  Що робити, якщо до вас на день народження прилетів чародій на гелікоптері і подарував вам 500 ескімо?
  Що робити, коли на порозі гості, а ви забули купити іменинний торт?
 • Гра «Алфавіт»

Учасники: 2 дитини

Умови: найчастіше гостю важко придумати привітання, тому цей конкурс може виявитися  корисним. Учасники повинні придумати привітання імениннику на кожну наступну букву алфавіту. Першою, звичайно, буде буква «А» (букви зображені на екрані)

 

 • Гра «Банкіри»

Для цього конкурсу знадобляться монети. Гравці діляться на 2 команди по 5 учасників. Кожна з них отримує певну кількість монет. За сигналом ведучого гравці починають передавати один одному монети, тримаючи і торкаючись її тільки вказівним пальцем. Інші способи передачі заборонені. Останній учасник в ланцюжку опускає монету зі свого пальця в банку. Перемагає та команда, в банку якій виявиться більше монет.

 1. Майстер – клас «Розпис печива»

ІV. Підсумок заходу

Ведуча:     

Життя – це таємнича книга.

І скільки в ній незвіданих доріг!

Ти озирнешся і помітиш,

Як швидко пролетів за роком рік.

Не зупиняйся  ні на хвилину,

Не зупиняйся ні на мить.

Тому, хто йде в життя сміливо

Завжди щастить, завжди щастить!

Загальне фото учасників

Залишити відповідь