Робота організаційно –масового відділу  протягом   2022-2023 н.р. була спланована відповідно до  наукової  теми закладу , плану роботи закладу   на навчальний рік, врахування побажань адміністрації  , вивченої думки батьків, здобувачів позашкільної освіти  та педагогічного колективу,  результатів співбесіди наприкінці минулого навчального року та напрямків роботи працівників відділу.

Також були внесені  заходи,  сплановані і проведені відповідно до Положення про проведення конкурсу  серед гуртків  ЦТДЮ на кращий тематичний місячник , декадник,  Положення про відділ , діючих  проектів і програм, рекомендованого переліку пам’ятних календарних дат, вхідних рекомендованих листів управління освіти    та відповідно до основних напрямків роботи відділу.

Зважаючи на періоди карантину та оголошений воєнний стан у країні , вносилися зміни відповідно до оновлених вимог, а також розробленого в закладі алгоритму дій працівників закладу під час повітряної тривоги.

У вересні проведено моніторинг   наявність вихованців соціально незахищених категорій, упорядковані та постійно коригувалися соціальні паспорти кожного  гуртка та закладу. Так встановлено наявність серед здобувачів позашкільної освіти  :

Діти з родин, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС-3

Діти-сироти та діти, які знаходяться під опікою  або виховуються у ДБСТ- 12

 Діти із багатодітних сімей ( 3 і більше дітей до 18 років)- 55

Діти з малозабезпечених сімей – 12

Діти, які постраждали від надзвичайних ситуацій- 2

 Діти  з інвалідністю- 44

Діти учасників  АТО, УБД  чи загиблих під час АТО, УБД -43

Діти з родин внутрішньопереміщених осіб- 20

Діти , що постраждали від будь-яких видів насильства – 0

Діти, які потребують особливої уваги – 5

Обдаровані діти – 50

Діти соціально уразливих категорій залучалися до участі в заходах та індивідуальних заняттях за запитом батьків та керівників гуртків.

РОБОТА ВІДПОВІДНО ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КРАЩИХ УЧАСНИКІВ  ТЕМАТИЧНИХ МІСЯЧНИКІВ, ДЕКАДНИКІВ 2022 -2023 н.р. розпочалася зідно до Положення та наказу з проведення Декадника  безпеки «Мій друг – дорожній рух» (відповідальний – методист Ребенок А.А.). Для учасників освітнього процесу   інформаційна виставка діяла  в режимі онлайн.

Протягом декадника  з  01 по 10 жовтня  проведено 7  заходів: онлайн заняття з безпеки дорожнього руху «Правила для всі єдині!» та  онлайн вікторини на перевірку правил дорожнього руху  «Увага! Діти на дорозі!»      у режимі онлайн,  до яких долучилося 1090 здобувачів освіти  молодшого,  середнього та старшого віку всіх відділів закладу:

–     відділ художньо-творчої діяльності – 280;

відділ раннього розвитку дитини – 220;

–     відділ іноземних мов – 250;

–     відділ художньо- естетичного виховання – 290;

Створені та використані рекомендовані МОНом та МОЗом відеоуроки, навчальні мультфільми, вікторини для здобувачів освіти різних вікових категорій ; розміщені на офіційних сторінках закладу у соціальних мережах та в робочих групах ( методист Ребенок А.А., завідуюча відділом Борсяк Л.О., керівник гуртка Кожукало І.С.).

Упорядкована підбірка  кращих відеоматеріалів матеріалів з досвіду проведення тематичного декадника.

В жовтні проведено Тиждень права «Про права дітей», в ході якого організовані інформаційні виставки відповідної тематики у онлайн  режимі, керівникам гуртків надані мультуроки для здобувачів позашкільної освіти , які з додатковими коментарями розіслані у батьківські групи відділів.

Протягом 15  ЖОВТНЯ – 15 ЛИСТОПАДА – відбулися заходи відповідно до плану проведення  тематичного місячника  гуртків англійської мови та плану проведення тематичного місячника гуртків іноземних мов .

Оформлена  сучасна візитівка-стенд  тематичного місячника   (керівники гуртків іноземних мов, художник- оформлювач).

На достатньому методичному рівні проведено  заходи:

–  Акція “Spanish Pen-friends”       (Циганко О.О.). По бажанню учасників освітнього процесу акція буде продовжена до кінця навчального року. Залучено 35 учасників з української сторони та 70 з іспанської. Ведеться активна переписка , залучені батьки здобувачів освіти з обох сторін, проводиться обмін сюрпризами та подарунками.

– Онлайн конкурс  серед здобувачів позашкільної освіти  ВІМ на створення найцікавішого Tik-Tok відео “The way I see it”   ( керівники гуртків ВІМ). Переможці будуть нагороджені під час підсумків участі в олімпіадах та конкурсах дослідницьких робіт.

–  Онлайн заняття у ВІМ за участі батьків       (керівники гуртків ВІМ);

–  Моніторинг успішності вихованці ВІМ за період дистанційного навчання (керівники гуртків ВІМ) показав, що діти стовідсотково беруть участь у дистанційних заняттях, показують максимально високі результати в навчанні.

–  Онлайн тренінги  «Хороші діти –честь батька і матері»; «Мотивація та мотиватори» (Борсяк Л.О. , Супруненко О.О.);

– Засідання МО відділу іноземних мов перенесено на грудень 2022 року (Циганко О.О., керівники гуртків ВІМ);

Упорядкована підбірка  кращих матеріалів з досвіду проведення тематичного місячника.

Протягом 16 ЛИСТОПАДА  – 15 ГРУДНЯ    на виконання наказу «Про проведення в ЦТДЮ тематичного місячника гуртків раннього розвитку дитини «Гра по –новому – навчання по-іншому»  проведений ряд заходів:

 • Оформлені тематичні стенди, інформаційні виставки  відповідно до вимог Положення (керівники гуртків АДН, художник-  оформлювач)

На високому  методичному та організаційному  рівні підготовлені та проведені наступні заходи :

–    Засідання педагогічної майстерні «Сучасна педагогіка навчання» (П’ятигорець Н.М.,  Філіпова Д.Д.,  Бабак В.В.).

–   Засідання методичного  об’єднання керівників гуртків АДН  «Педагогіка сімейного виховання» ( Тищенко Н.В.,  П’ятигорець Н.М., Супруненко О.О.).

–   Майстер-класи «Різдвяний настрій» (Овод В.С., Москаленко В.Г. )

–  Панорама осінніх свят Осінь-чарівниця«» (П’ятигорець Н.М., Ляшенко Ю.С.).

–  Спортивно-розважальна програма  «Сила кожної людини у дружній родині»  (Ребенок А.А., П’ятигорець Н.М. ).

–   Квести «Квіткові символи України» ( Поддубна Т.О., П’ятигорець Н.М., Тищенко Н.В., Бойко Ю.Ю. ,Припутненко С.С.)

– Тиждень показових занять ( всі керівники гуртків АДН ).

–  Виховний захід «Іде святий Миколай- ти добром його стрічай» (куратори груп)

– Підсумковий виховний захід «Кольорова планета Земля»  (П’ятигорець Н.М., Ляшенко Ю.С.).

– Батьківські посиденьки «Клуб успішних батьків» (П’ятигорець Н.М.. Борсяк Л.О., Супруненко О.О.)

Діяла тематична виставка «Знайомтеся: це я, а це – моя сім’я» (Москаленко В.Г., Овод В.С.)

Робота у рамках тематичного місячника  висвітлена на офіційних сторінках ЦТДЮ у соціальних мережах (П’ятигорець Н.М., Борсяк Л.О., Кожукало І.С., Щербина О.М.)

У період з 1 ГРУДНЯ  по 15  ГРУДНЯ   відповідно до річного плану ЦТДЮ на 2022-2023 н.р., з метою підвищення відповідального ставлення до освітнього  процесу, активізації творчої діяльності педколективу,  відповідно до «Положення про конкурс серед здобувачів позашкільної освіти, педагогів та студій «Найактивніший учасник тематичних місячників, декадників у 2022– 2023 н.р., з метою реалізації Плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!»  та  привернення уваги громадськості до актуальних проблем подолання насильства , булінгу, надання підростаючому поколінню  змістовної інформації про проблеми ВІЛ/СНІДу, профілактики торгівлі людьми та кіднепінгу проведено заходів у рамках  тематичного декадника гендерного та превентивного виховання «Уберегти кожного» та щорічної акції «16 днів проти насильства» проведено цикл заходів у період 01.12.22 – 15.12.22:

 • Оформлені тематичні стенди, інтерактивна інформаційна виставка «Треба знати» (практичні психологи Борсяк Л.О., Супруненко О.О.);
 • Профілактичні відеолекторії «Будь обачним», «Булінгу –НІ!» ( Борсяк Л.О., Ребенок А.А.);
 • Проведено онлайн анкетування «Що я знаю про небезпеку» (Борсяк Л.О.).
 • День прав людини (практичні психологи Борсяк Л.О., Супруненко О.О.)
 • Навчальні години у гуртках (Борсяк Л.О., Супруненко О.О.).

 

 У період з 20  ГРУДНЯ  по 10 січня    відповідно до річного плану ЦТДЮ на 2022-2023 н.р відбувся тематичний декадник свят новорічно-різдвяного циклу, в рамках якого відбулися новорічні вистави, квести, розважальні програми, тематичні виставки для учасників освітнього процесу.

В цей період заплановано 32 заходи, з них проведено 28, 4 перенесено з поважних причин. Залучено до участі в заходах 2870 дітей різного віку.

В період з 10 СІЧНЯ по  30  СІЧНЯ  –  відбувся тематичний   декадник національно-патріотичного виховання «Так повелось на Україні» , в рамках якого проведені заходи:

 • Виставка творчих робіт вихованців відділу художньо-творчої діяльності «Україна – це ми!» ( відділ художньо-творчої діяльності) ;
 • Родинне свято «Сяйво різдвяної зірки» (Линник С.С.);
 • Онлайн свято «Різдвяні зустрічі» для вихованців спортивно-туристичного напряму (Ребенок АА.);
 • Онлайн-конкурс творчих робіт «А ви ще не знаєте, що я ….» (Борсяк Л.О.);
 • Флешмоб АДН «Ми-веселі козачата» до Дня Соборності України (П’ятигорець Н.М.).
 • Концертна програма «Сила в єдності» до Дня Соборності України (Линник С.С.
 • Ляшенко Ю.С.);
 • Флешмоб «Козацькому роду нема переводу » до Дня Соборності України»

(культорганізатор);

В період з 5 ЛЮТОГО  по  20  ЛЮТОГО   –  відбувся тематичний   місячник цифрової грамотності , в рамках якого проведені заходи:

 • Проходження цифрограму педколективом (Горбань О.В.);
 • Онлайн конкурс відеопрезентацій гуртків «Знайте про нас»  (Борсяк Л.О.,

Супруненко О.О.);

 • Практикуми з розвитку цифрової компетентності «Сучасні ресурси для організації ефективного навчання» (Горбань О.В.);
 • Засідання творчої групи педагогів відділу іноземних мов «Мультисенсорний підхід до вивчення іноземної мови» (Циганко О.О., керівники гуртків ВІМ);
 • Акція «Ми за безпечний інтернет» (Кожукало І.С.);
 • Онлайн моніторинг рівня користувача соціальними мережами  (Борсяк Л.О.);
 • Засідання МО керівників гуртків спортивно-туристичного напрямку «Доречність використання інноваційних технологій на онлайн заняттях спортивного напрямку» (Ребенок А.А.);
 • Організація переглядів освітніх серіалів: «Основи кібергігієни», «Кіберняні», «Обережно! Кібершахраї»,  «Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», «Як громаді стати цифровою»,«Електронний підпис» (Борсяк Л.О., Кожукало І.С.).

З 1 по 31 БЕРЕЗНЯ відбувся цикл заходів у рамках тематичного місячника гуртків художньої самодіяльності   «На хвилях творчості».

План заходів тематичного  місячника був  насиченим, різноманітним, змістовним. Під час планування роботи у гуртках керівниками гуртків були враховані запропоновані форми роботи зі здобувачами освіти  та батьками, форми співпраці з колегами, заходи асинхронно і в режимі онлайн.

Всього згідно плану проведення місячника було заплановано 31  захід,   проведено  28 . Перенесено на літні канікули проведення свята хореографії. Відмінено психологічні тренінги «Дізнайся про себе більше».

На високому організаційному та методичному рівні проведено наступні заходи :

–     Піжамна вечірка  для 30 дітей середнього віку (Голуб С.О., Кожукало І.С.);

–     Флешмоб  «Весняний настрій»        для 70 дітей середнього та старшого віку від керівників гуртків : Самойленко О.О., Тищенко В.Л., Голуб С.О., Волошиної О.Ю., Сікалової Ю.О., Щербини О.М. (методист         Ребенок А.А.);

–     Майстер-клас по виготовленню святкової листівки     для 15 учасників середнього віку ( Голуб С.О., Яременко І.В.);

–     Майстер-клас по виготовленню декоративної свічки   для 15 учасників молодшого віку ( Голуб С.О., Яременко І.В.);

–     Квест до дня народження Т.Шевченка  «Про Шевченка знаємо усе» для 20 дітей середнього віку    (Кожукало І.С.);

–     Гра-квест «Мандрівка стежинками здоров’я»    для 70 учасників середнього , старшого віку від керівників гуртків Вовк С.І., Дяченко С.С., Щербини О.М., Корячко Л.В. (Ребенок А.А.);

–     Патріотичний квест «Я люблю Україну» для 22 дітей середнього віку ( Голуб С.О., Кожукало І.С.);

–     Гра-квест «Мандрівка стежинками здоров’я»    для 35 здобувачів освіти середнього , старшого віку від керівників гуртків Самойленко О.О., Сікалова Ю.О., Тищенко В.Л., Клементьєв А.П., (Ребенок А.А.);

–     Майстер-клас по виготовленню смаколиків для 15 дітей всіх вікових категорій ( Голуб С.О.);

–     Свято Театру для 20 учасників (Сікалова Ю.О.);

–     Показові заняття всіма керівниками гуртків відділу художньо-естетичного виховання.

Психологічний супровід гуртків здійснено практичними психологами  Супруненко О.О. : тренінги «Неповторні» для здобувачів освіти середнього та молодшого віку від керівників гуртків Волошиної О.Ю., Самойленко О.О., Тищенко В.Л., Корячко Л.В. ( всього 58 дітей) та Борсяк Л.О. : тренінги відмінені через перебування на лікарняному, моніторинг проведено для 66 дітей.

Робота закладу під час тематичного місячника  висвітлювалась на  сторінках  Фейсбук ЦТДЮ, інстаграм та сайті.

Матеріали з досвіду роботи, фото – відеозвіти опрацьовані та упорядковані в архіви (відповідальні – завідуючі відділами Линник С.С., Борсяк Л.О. ).

З 1 по 30 КВІТНЯ відбувся цикл заходів згідно плану проведення тематичного місячника гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Щасливі у творчості».  План заходів тематичного  місячника був  насиченим, різноманітним, змістовним. Під час планування роботи у гуртках керівниками гуртків були враховані запропоновані форми роботи зі здобувачами освіти  та батьками, форми співпраці з колегами, заходи асинхронно і в режимі онлайн.

Всього згідно плану проведення місячника було заплановано 25  заходів,   проведено  23 . Через повітряну тривогу, що  накладалася на час проведення , перенесено показові заняття керівників гуртків Федченко Ю.А., Авраменко Н.Г. заходів.

На високому організаційному та методичному рівні проведено наступні заходи :

–     Оформлення стенду – візитівки гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Фестиваль творчості й талантів» (Волик А.О., Чунь Н.Г.)

–     День птахів для дітей з особливими освітніми потребами (Колеснікова О.В., Дорошенко С.М.) – 18 учасників.

–     Участь в обласному челенджі «Мої здобутки і успіхи заради майбутнього» взяли 16 обдарованих  дітей (Волик А.О., Тимченко І.В., керівники гуртків).

–     Пізнавальна програма  «Творчий експрес куточками мистецтва» (онлайн для 40 учасників)  – Тимченко І.В., Волик А.О., керівники гуртків

–     Онлайн виставки вихованців гуртків та студій відділу Волик А.О., Тимченко І.В., керівники гуртків.

–     Майстер – клас «Виготовлення великодньої прикраси» для 10 дітей (Волик А.О.).

–     Майстер-клас з ліплення «Великодній сувенір» для 20 дошкільнят           (Сидоренко Л.Л.)

–     Творча майстерня з розпису писанок для вихованців середнього шкільного віку           (Сидоренко Л.Л.,  Шигань Н.Д., Федченко Ю.А., Колеснікова О.В., Яременко І.В., Волик А.О., Дорошенко С.М., Бородай В.А., Кожукало І.С., Тимченко І.В., Авраменко Н.С.) для 110 учасників.

–     Участь у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» взяло 2 дітей.          (Тимченко І.В., Колеснікова О.В.)

–     Квест «Ми патріоти! Ми українці»  для 30 дітей середнього шкільного віку (          Кожукало І.С., Дорошенко С.М., Шигань Н.Д., Колеснікова О.В.)

–     Участь у другому етапі обласної виставки-конкурсу учнівської молоді «Від роду і до роду збережем традицій народу» взяла 1 дитина (Дорошенко С.М.)

–     Психологічний супровід гуртків здійснено практичними психологами  Борсяк Л.О.,  Супруненко О.О. згідно окремого графіка. Залучено 136 дітей.

–     Екш квести  «Вчимося бути здоровими»  проведено методистом Ребенком  А.А. для 57 дітей середнього віку.

–     Виставка творчих робіт керівників відділу художньо-творчої діяльності «Сонячний Великдень» (Волик А.О.)

–     Місто майстрів «Сімейні секрети»  для 24 батьків (Тимченко І.В., Яременко І.В.).

–     Ігрова програма «Знаю, вмію, можу» для 20 дітей       (Бородай В.А.)

–     «Свято закосичення»    для 40 учасників різного віку (Яременко І.В., Волик А.О., Тимченко І.В.).

–     Показові заняття  керівниками гуртків відділу художньо-творчої діяльності згідно поданого графіка.

–     Підсумковий захід місячника. Звітна виставка «Живи та квітни моя Україно!» (Тимченко І.В., Волик А.О.).

Робота закладу під час тематичного місячника  висвітлювалась на  сторінках  Фейсбук ЦТДЮ.

Матеріали опрацьовані та упорядковані в архіви (відповідальні – завідуючі  відділом художньо-творчої діяльності Тимченко І.В., Волик А.О.).

З 23 по 30 КВІТНЯ  у рамках декадника психічного здоров’я практичними психологами Борсяк Л.О. , Супруненко О.О.  проведено:

 • Тренінговий курс у змішаному режимі «Розкажи мені» та Школа самовиховання «Вір у себе» (Борсяк Л.О.);
 • Анкета «Бути здоровим – престижно!» (Супруненко О.О.);
 • Заочний конкурс творчих робіт (самопрезентації особистих досягнень, хоббі) «А ви ще не знаєте, що я …» Борсяк Л.О.

З 10 ТРАВНЯ  по 10  ЧЕРВНЯ  відбувся тематичний місячник співпраці з батьками, у рамках якого відбулися:

 • Онлайн-заняття «Безпечні канікули» (Борсяк Л.О.);
 • Родинне свято відділу художньо-естетичного виховання. Творчий пікнік «Родинний експрес» (Линник С.С.);
 • Родинні зустрічі в відділі раннього розвитку дитини «Літо-літечко в колі друзів» (П’ятигорець Н.М.);
 • Сімейна фотосесія до Дня вишиванки «Барвистий світ вишиванки» (Тимченко І.В., Волик А.О.) .

З 25 ТРАВНЯ  розпочався тематичний місячник оздоровлення та відпочинку,  в рамках якого проводяться:

 • Дні відділів та напрямків ( пікніки, розважальні програми, спортивні програми, конкурси, концертні програми, квести та ін. згідно планів проведення тематичних днів);
 • 3 рази на тиждень проводяться «Літні кінотеатри»;
 • Діють тенісні, шашкові турніри;
 • Працює тренажерний комплекс.

Працівниками організаційно-масового відділу  протягом навчального року  велася робота по веденню сторінок у соціальних мережах : висвітлення репортажів та інформаційних повідомлень, відеосюжетів та звітів з досвіду роботи та на виконання вхідних листів керуючих установ, оголошення, просвітницькі години, мультики, лекторії на теми безпеки, поводження в укриттях, під час сирен тощо).

Всього за рік загалом 380 публікацій про діяльність ЦТДЮ на сайті, сторінках Фейсбуку, Інстаграму, управління освіти,  ЧОІППО, ЧПДтаЮ.

У 2022 – 2023 н.р. організаційно-масовим відділом підготовлено 40 проектів наказів, 4  розпорядження, розроблено 15 планів – додатків  та 28  інформаційних подань  в управління освіти, ЧОІППО, ЧПДтаЮ,  4 протоколи засідань педагогічних  рад,  упорядковані графіки чергування адміністрації у вечірні години та вихідні дні, під час воєнного стану та карантину ,  графіки чергування під час  заходів, графіки проведення методичних днів , тематичних дні в відділів у літній період.

Організаційно-масовим відділом підготовані  засідання педради, в тому числі і в режимі онлайн,  10 тренінгів для педколективу у рамках засідань методичних об’єднань, педагогічних майстерень, засідань оргкомітетів, проведено міні-тренінги та моніторинги в режимі онлайн.

Організаційно-масовим відділом опрацьовано, розроблено плани-додатки та організовано проведення та участь у змішаному режимі в  заходах, конкурсах, акціях    у відповідності з вхідними листами , а саме:

 • Вебінарів, семінарів, настановчих нарад ;
 • Участь в конкурсі мультимедійних проектів «Врятувати від забуття»;
 • Участь в ІІ обласному конкурсі патріотичних аматорських відеороликів «Молодь!Армія! Країна!»;
 • Участь у конкурсі «Лідер року»;
 • Участь у благодійному проекті «Щедрий вівторок» (другий рік поспіль);
 • Про проведення заходів з нагоди відзначення Дня Української Державності
 • Профілактичні заходи «Увага! Діти на дорозі!», «Убережи себе».
 • Відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, профілактики торгівлі людьми та акції «16 днів проти гендерного насильства».
 • Свят Миколая, заходів до Дня інваліда.
 • Заходів у зв’язку з роковинами Голодомору 1932-1933 рр.в Україні – геноциду українського народу, акції  «Запали свічку».
 • Щодо дотримання прав дітей під час освітнього процесу.
 • Пам’яті жертв героїв Небесної Сотні.
 • Про участь у ІІ етапі дослідження стану розвитку позашкільної освіти у Чернігівській області;
 • Про участь у обласному конкурсі відеопроектів «Культурний хаб»;
 • Про участь у Всеукраїнській акції «Україна пам’ятає і світ не забуде»
 • Про участь у обласній фотовиставці до Дня Соборності України «Україна – це ми!»
 • Вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
 • Участь у Всеукраїнському челенджі «Миттєвості лютого року…»
 • Профілактики коронавірусу (спільно з представниками держпродспожнагляду).
 • Заходи згідно планів проведення тематичних місячників та декадників, свят новорічно-різдвяного циклу, канікулярних періодів.
 • План щодо відзначення річниці з дня заснування міста.
 • Про заходи до Дня Незалежності України та Державного Прапора;
 • Про участь у обласному челенджі відеосюжетів «Сильні! Єдині! Непереможні!»
 • Про участь у конкурсі «Моя країна – Україна»
 • Про проведенні і виконання заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій ;
 • Про участь у 2 етапі дослідження стану розвитку позашкільної освіти в Чернігівській області.
 • Про конкурс відеопрезентацій «Знайте про нас»
 • Про участь у конкурсі «З впевненістю в завтрашній день»
 • План заходів з національно-патріотичного виховання на 2023 рік.

Працівники організаційно-масового  відділу брали участь у  підготовці  та проведенні корпоративних свят  в закладі.

Борсяк Л.О. стала спікером 3 обласних семінарів та 1 міського :

 • «Організація дистанційної роботи в закладі позашкільної освіти: практичний інструментарій» (Виступ «Поширення досвіду роботи закладу: форми та інструменти»)  08.2022 р.
 • «Пошук балансу в хаосі сьогодення» 16.02.23
 • «Про досвід психологічної та волонтерської підтримки під час воєнного стану» (міський та обласний).
 • Всеукраїнського форуму «Діти і освітянський фронт»

В рамках реалізації науково-методичної теми (ІІ етап) «Формування ціннісних орієнтацій у процесі творчої діяльності здобувачів освіти» проведено:

 • Конкурси родинних світлин (Борсяк Л.О.)
 • Родинні спортивні свята (Ребенок А.А., Щербина О.М., Кожукало І.С.)
 • ,Батьківські консиліуми (Борсяк Л.О., Супруненко О.О.)
 • Онлайн всеобучі для батьків (Борсяк Л.О., Супруненко О.О.)
 • Консультпункти для батьків (Борсяк Л.О., Супруненко О.О.)
 • Залучення батьків до волонтерської справи ЦТДЮ (Борсяк Л.О.).

НАГАДУВАННЯ ТА РОЗ’ЯСНЕННЯ УЧАСНИКАМ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ Відповідно до вхідних наказів та листів органів вищого рівня щодо організації організовані у соцмережі Вайбер, Телеграм .  Протягом 2022-2023 н.р.  створено і надіслано 99 нагадувань в робочих групах .

УЧАСТЬ У ВЕБІНАРАХ ТА МЕТОДИЧНИМ ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯХ:

 • 06.- 30.06.22- навчальний вебінар «Діти та війна»;
 • 07.22 – навчальний вебінар «Залучення психологів до кримінальних проваджень за учаксті дітей»
 • 07.22- від ГО «Глобал офіс»- онлайн презентація «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації»;
 • 08.22 – міське об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів ( ліцей №3);
 • Робота відділу розпочалася у серпні з участі в проведенні семінару для педагогічних колективів закладів позашкільної освіти Чернігівської області на тему: «Організація дистанційної роботи в закладі позашкільної освіти: практичний інструментарій»
 • 08.2022 р.
 • Обласний онлайн – семінар  управління освіти Чернігівської ОДА з виступом «ПСИХОЕМОЦІЙНА ПІДТРИМКА УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ».
 • онлайн вебінар для педагогів і психологів ЗПО області з темою «Пошук балансу в хаосі сьогодення» ( організатори – ЧОПДтаЮ).
 • 09.22- вебінар від інституту модернізації освіти «Психолого-педагогічний супровід дітей та підлітків під час війни»;
 • 09- 06.10.22 – Всеукраїнський флешмоб до Дня позашкілля «Позашкілля єднає»;
 • Вересень 2022, лютий 2023, березень 2023- «Координування учасників конкурсу «Лідер року 2023»;
 • 12-13.10.22 – – вебінар ЧОІППО ( психоемоційна підтримка дітей під час війни);
 • 10.22 вебінар від UNISEF «Курс»Розумію» (психоемоційна підтримка вчителів і психологів);
 • 10.22 – ЧПДтаЮ, обласний вебінар «Національно-патріотичне виховання в закладах позашкільної освіти»
 • 10.22 – центр ПРПП зум-конференція «Педагогічна інтернатура» (нормативно-правово база , смарт-кейс педагога ), Чернякова С.М.;
 • 11.22 – обласний вебінар «Особливості дозвіллєвої діяльності дітей та підлітків»;
 • 01.23- безоплатний курс «Реальне навчання» ;
 • 02.23 – вебінар від Інституту модернізації освіти «Про ведення статистичної звітності »;
 • 02.23 – Стратегічна сесія «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби» від Інституту модернізації освіти;
 • 02.23 – «Смарт освіта»;
 • 03.23- від «АІС Психолог» – про нові вимоги до звітності.
 • 03.23- обласний вебінар «Екологічна свідомість під час війни».
 • 04.23- педагогічний брейстормінг пошуку ідей для вирішення найважливішого питання в закладі освіти (С.Чернякова);
 • 05.23 – зум конференція «Підтримка дітей з психологічними травмами»
 • 04.23 – очна участь у обласній Творчій майстерні «Грані майстерності. Колегіальна підтримка в дії» (від НМЦ психологічної служби у системі освіти Чернігівської області);
 • Квітень 2023 – безкоштовний відеомарафон «Партнерство в дії: досвід іноземних шкіл» (від НМЦ «Освіта.Діти.Майбутнє»;
 • 05.23 –вебінар ( в рамках швейцарсько-українського проєкту «DECIDE»- децентралізація для розвитку демократичної освіти) «Стаємо сильнішими разом»;
 • 05.23- Всеукраїнська науково-практична конференці «Рівні серед рівних: інноваційні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами»;
 • 06.23 – обласний веб-семінар «Методист закладу позашкільної освіти»;
 • Завідуючою відділом ведеться особиста документація, книга протоколів педрад, журнал обліку проведених заходів, щомісячні плани-сітки роботи закладу, соціальний паспорт закладу та гуртків, підготовлено грамоти і подяки для нагородження педагогічних працівників , батьків, вихованців до Дня відкриття навчального року, Дня працівника освіти, підсумкових заходів тематичних місячників і декадників, конкурсних та спортивно-масових заходів, онлайн конкурсів світлин, творчих робіт; написано тексти пісень і масовок для проведення масових заходів, організовано проведення корпоративних свят; ведеться сторінка робочих нагадувань у мережі вайбер, сторінки у соцмережах . Підготовлено та проведено нагородження учасників освітнього процесу до Дня працівника освіти, свята відкриття навчального року, свята «Чоловік та жінка», Дня захисту дітей.

Працівники відділу взяли участь у звіті директора про роботу закладу у міськвиконкомі.

Роботу працівників  організаційно-масового відділу висвітлено на каналі ТБ Прилуки , ТІМ.  Упорядкована відеотека з досвіду проведення заходів Центру творчості  з каналів « ТБ Прилуки» та «Тім», персональні відеоархіви кращого досвіду роботи учасників освітнього процесу.

№ п\п Репортажі на ТБ
1. ЦТДЮ працює! – ТК «Прилуки» (12.05.22) https://www.youtube.com/watch?v=MIIL_rrnppQ
2. У ЦТДЮ 4 грудня відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ – ТОВ ТРК “ТІМ” (05.12.22) https://www.youtube.com/watch?v=NOcqhspzAM8
3. Як вберегти свою психіку від стресу під час війни – поради психолога (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (30.01.23) https://www.youtube.com/watch?v=B4sbo6jyQfU
4. Психолог пояснює: як розпізнати сексуальне насильство? (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (31.01.23) https://www.youtube.com/watch?v=c5IYNGlCLX0
5. Пояснює психологиня: як зробити перебування вашої дитини в інтернеті безпечним (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (08.02.23) https://www.youtube.com/watch?v=AieQ1FMdSQQ
6. Готували для ТРО, шили розгрузки, плели маскувальні сітки – волонтерство в ЦТДЮ – ТК «Прилуки» (10.02.23) https://www.youtube.com/watch?v=auW2-G1RxYA
7. Що таке синдром відкладеного життя, як його помітити й подолати, пояснює психолог (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (24.02.23) https://www.youtube.com/watch?v=DgoNLquS_Ok
8. Коректному ставленню до людей з ампутаціями сьогодні мають навчати з дитсадка (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (03.03.23) https://www.youtube.com/watch?v=YhrSpc_BAc4
9. Психолог про поради дітям під час війни (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (04.03.23) https://www.youtube.com/watch?v=YWzE6Zch2wc
10. Війна, стосунки на відстані – поради психолога. (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (16.03.23) https://www.youtube.com/watch?v=HtMYM8201fU
11. Як правильно спілкуватися із військовими – поради психолога.(за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (28.03.23) https://www.youtube.com/watch?v=yNVMhqNnIYw
12. Під час повномасштабної війни кількість запитів до психолога зросла в рази (за участю психолога ЦТДЮ Борсяк Л.О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (10.04.23) https://www.youtube.com/watch?v=cvIqB2aSCQ4
13. Новенькі туалетні кімнати з’явились у Центрі творчості дітей та юнацтва – ТОВ ТРК “ТІМ” (18.04.23) https://www.youtube.com/watch?v=8fR-toV5iAM
14. Як коректно висвітлювати прощання з героями (за участю псиолога ЦТДЮ Борсяк Л. О.) – ТОВ ТРК “ТІМ” (17.05.23) https://www.youtube.com/watch?v=vgEN94UqNcQ
15. Унікальна виставка та патріотичний концерт. У ЦТДЮ відзначили День Героїв України – ТК «Прилуки» (26.05.23) https://www.youtube.com/watch?v=DSSK2tGDvyk
16. Країна дитинства. День захисту дітей в ЦТДЮ –

ТК «Прилуки» (02.06.23) https://www.youtube.com/watch?v=0ly0wo2UA9E

Протягом  2021 -22 н.р. в Центрі творчості обліковано  проведення в різних режимах 175 заходів, у яких взяло участь 5315 учасників та глядачів  різного віку.