Робота організаційно –масового відділу  протягом   2018-2019 н.р. була спланована відповідно до нової наукової  теми закладу , плану роботи закладу   на навчальний рік, врахування побажань адміністрації  , вивченої думки батьків, вихованців та педагогічного колективу та результатів співбесіди наприкінці минулого навчального року та напрямків роботи працівників відділу.  Також були враховані і внесені  заходи,  сплановані і проведені відповідно до Положення про проведення конкурсу  серед гуртків  ЦТДЮ на кращий тематичний місячник , декадник,  Положення про відділ , діючих  проектів і програм   та відповідно до основних напрямків роботи відділу.

У гуртках на початку жовтня проведений моніторинг наявності вихованців соціально незахищених категорій, упорядковані та постійно коригуються соціальні паспорти кожного  гуртка та закладу. Так з 2214  вихованців   (139 гуртків) виявлено :

Діти з родин, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС – 1

Діти-сироти,  ті, що знаходяться на піклуванні або виховуються в ДБСТ  – 13

Діти з багатодітних сімей – 72

Діти з інвалідністю – 47

Діти з особливими освітніми потребами  – 31

Діти з родин ,які постраждали від надзвичайних ситуацій – 0

Діти з малозабезпечених  сімей – 19

Діти з родин внутрішньопереміщених осіб   – 7

Діти з родин  учасників АТО – 25

Діти ,що постраждали від будь-яких видів насильства  –00

Обдаровані та талановиті вихованці – 50

Діти з неблагополучних сімей – 3

РОБОТА ВІДПОВІДНО ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КРАЩИЙ ТЕМАТИЧНИЙ МІСЯЧНИК, ДЕКАДНИК 2018-19 н.р. розпочалася відповідно до Положення та наказу з проведення Тижня безпеки «Азбука дорожнього руху» (відповідальний – методист Ребенок А.А.). Для учасників освітнього процесу був  оформлений інформаційний  стенд «Безпека життя – в твоїх руках», вихованці переглянули  навчальний відеофільм «Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій», методисти Прокофєва М.С., Ребенок А.А. провели  тематичні уроки в гуртках «Знаю, вмію, рятую». В навчальних  кабінетах оформлено пам’ятки  для вихованців «Будь обачним!».

Протягом 15  ЖОВТНЯ – 15 ЛИСТОПАДА – відбулися заходи згідно плану проведення тематичного місячника гуртків іноземних мов «British Days»  (відповідальна– завідуюча  відділом іноземної мови Циганко О.О.). У цей період  оформлені тематичні стенди, фотозони, інформаційні виставки  керівниками  гуртків англійської мови, художниками  оформлювачами.

На високому  методичному рівні та у сучасному стилі відкриті заняття: “ School Life.What’s the time? Primary Schools in England.” (Микитченко Н.В.),

“ Дозвілля. Заперечні та питальні речення в The Present Indefinite Tense.” (Кононенко А.В.), “ The Natural World. The Future Simple Tense” (Ровна В.М.), “ In Fashion. Past Simple. Writing a paragraph about one’s clothes”  (Циганко О.О.), “ Дозвілля. Заперечні та питальні речення в The Present Indefinite Tense.» (Красновська І.Г.), “School Life.Годинник. What’s the time?” (Щербін М.В.).

Усі заняття показали, що в роботі кожного керівника гуртка простежується система роботи , а нові форми роботи значно підсилюють інтерес вихованців до навчання.

Проведено змістовний цікавий підсумковий захід місячника іноземних мов “ A Minute To Win It” (всі керівники гуртків англійської мови).

Керівники гуртків англійської мови  взяли участь у семінарі в Американському домі в м.Києві  (відповідальна – заввідділом Циганко О.О.).

Робота у рамках тематичного місячника англійської мови висвітлена на сайті Центру творчості, на каналі «ТБ Прилуки», упорядкована змістовна папка кращих матеріалів з досвіду проведення тематичного місячника.

Протягом 16 ЛИСТОПАДА  – 15 ГРУДНЯ   проведено  місячник гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «У вирі творчості і таланту» (відповідальна – завідуюча відділом художньо-творчої діяльності  Гордієнко  М.Г.).

Всього згідно плану проведення місячника було заплановано 37 заходів та проведено  36 заходів.

На високому організаційному та методичному рівні проведено наступні заходи :

–        Творча зустріч керівників гуртків відділу з майстринею Матяш Л. Г. в рамках творчого проекту «Арт – вітальня» на тему «Живопис квітами. Мистецтво ошибани»         (Гордієнко М.Г.)

–        Відкрите заняття «Koffi – art. Малювання кавою.» для 15 вихованців середнього віку та колег (Сидоренко Л.Л.)

–        Відкрите заняття «Козацькому роду нема переводу. Фігура людини» для 15 вихованців середнього віку (Шигань Н.Д.)

На високому організаційному та методичному рівні проведено наступні заходи :

–        Виставка творчих робіт «Пейзажна Україна». Участь взяли вихованців всіх вікових категорій. (Гордієнко М.Г., всі керівники гуртків ДПМ та образотворчого  мистецтва).

–        Робота фотозони «Квітучі мрії» (Гордієнко М.Г., Прокоф’єва М.С.)

–        Екскурсія до краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова «Мій рідний край»

для 30 вихованців середнього шкільного віку  (Яременко І. В.,Тимченко І. В.)

–        Пізнавальна екскурсія на виставку метеликів для 30  вихованців середнього та старшого віку (Яременко І. В., Тимченко І. В.).

–        Інтелектуально – розважальна програма «Діти – дзеркало сім’ї» для 12 вихованців середнього віку (Авраменко Н.С.).

–        Виставка творчих робіт вихованців середнього та старшого віку  до Дня пам’яті жертв голодомору «Не погасити пам’яті вогонь». Участь взяло 9 робіт. (Керівники гуртків Сидоренко Л. Л.,Шигань Н.Д. ,Волик А.О.)

–        Відкрите заняття «Дерево життя. Виготовлення декоративного панно в техніці «макраме» для 9  вихованців  молодшого віку (Дорошенко С. М.).

–        Психологічна гра «Створюємо свій настрій» для середнього віку (участь взяли  12 вихованців гуртка «Юний художник», 9 вихованців гуртка «Бісерне сяйво», 8 вихованців  гуртка «Сувеніри та фантазія» , 12 вихованців гуртка «Оберіг» , 8 вихованців гуртка «Асоль») .Відповідальна – Супруненко О.О.

–        Відкрите заняття «Вивчення правил композиції. Малюємо «диво-дерево» для 12 вихованців молодшого віку (Волик А. О.)

–        Відкрите заняття «Техніка декупаж. Виготовлення чайного будиночка з дерев’яних паличок»   для 12 вихованців середнього віку (Авраменко Н. С.)

–        Квестова програма «Експедиція  у пошуках ключів до здоров’я» для 36 вихованців  середнього віку керівників гуртків Тимченко І.В., Сидоренко Л.Л., Яременко І.В. Підготував і провів методист        Ребенок А.А.

–        Відкрите заняття для батьків «Виготовлення ланцюжка – оберегу в техніці «макраме» для 10 вихованців молодшого шкільного віку (Дорошенко С. М.)

–        Відкрите заняття для 10 батьків та вихованців молодшого шкільного віку «Іграшки з бісеру»    (Колеснікова О.В.)

–        Відкрите заняття для12  батьків та вихованців середнього віку «Обереги з бабусиної скрині. Виготовлення підкови на щастя» (Яременко І. В.)

–        Відкрите заняття «Особливості паралельного плетіння»  для 13 вихованців молодшого віку (Колеснікова О.В.)

–        Відкрите заняття «Ходить осінь золота. Виготовлення колективної творчої роботи в техніці «в’язання» для 12 вихованців старшого віку (Тимченко І.В.)

–        Тренінг «Академія саморозвитку. Час на користь» для 26 вихованців середнього віку  керівників гуртків Сидоренко Л.Л., Тимченко І.В., Гордієнко М.Г.. Підготувала та провела психолог Борсяк Л.О.

–        Екскурсія до творчої майстерні Бережного П.Г. для 25 вихованців старшого та середнього віку (Сидоренко Л. Л., Шигань Н.Д.)

–        Відкрите заняття «Осінній настрій. Виготовлення колективної творчої роботи в техніці «в’язання» для 15 вихованців середнього віку та батьків        (Тимченко І.В.)

–        Відкрите заняття «Обереги. Виготовлення янгола з тканини» для батьків та вихованців середнього віку у кількості 16 чоловік (Авраменко Н.С.)

–        Конкурсно – розважальна програма «Ми –діти  України!»      для 12 вихованців молодшого шкільного віку (Дорошенко С. М.)

–        Екскурсія до Центру української культури та мистецтва на VIII Свято Новорічної іграшки ( в рамках засідання методичного об’єднання)   для керівників гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва спільно з 21 вихованцями (Гордієнко М.Г.)

–        Ігрова програма «Веселі художники»   для 17 вихованців молодшого віку (         Волик А. О.)

–        Відкрите заняття «Монотипія. Виготовлення підсвічника»        для батьків  та 12 вихованців  (Волик А. О.)

–        Відкрите заняття «Форма і фантазія. Створення образів на основі використання геометричних форм»  для батьків та 16 вихованців середнього віку   (Шигань Н.Д.)

–        Відкрите заняття «Малюємо зимовий пейзаж»        для батьків  та 15 вихованців (Сидоренко Л.Л.)

–        День в музеї для всіх керівників гуртків відділу.  Екскурсія на виставку творчих робіт майстринь Ніжинського коледжу культури та мистецтва ім. М. Заньковецької   (Гордієнко М.Г.)

–        Інтелектуально – розважальна програма «Звичаї та традиції мого народу» для 10 вихованців молодшого віку (Колеснікова О.В.)

–        Відкрите заняття «Історія створення сувенірів та їх призначення. Виготовлення новорічної скриньки» для 12 вихованців середнього віку (Гордієнко М.Г.)

–        Відкрите заняття «А на вечорницях дівчата – чарівниці. Виготовлення мішечка щастя» для 15 вихованців середнього віку (Яременко І. В.)

–        Підсумковий захід тематичного місячника  – благодійно – мистецька акція «Подарунки з дитячою душею» для 50 вихованців  всіх вікових  категорій , керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва та батьків (Гордієнко М.Г.)

Робота закладу під час тематичного місячника  висвітлювалась н каналі «ТБ Прилуки» , матеріали опрацьовані та упорядковані в архіви (відповідальна – завідуюча  відділом художньо-творчої діяльності Гордієнко М.Г.).

У період з 1 ГРУДНЯ  по 20  ГРУДНЯ –  проведено декадник гендерного  та превентивного виховання   «Шляхи, які ми обираємо» (відповідальні – завідуюча організаційно-масовим відділом, психолог Борсяк Л.О., психолог Супруненко О.О.). Для вихованців середнього віку оформлена  ітерактивна інформаційна виставка   «Шляхи, які ми обираємо», відбулися профілактичні  лекторії «Шкідливим  звичкам  «Ні!»,  навчальні заняття  «Світ без насильства», тренінгове заняття «Вчимося  розуміти  один  одного», відеолекторії, тренінги  « Світ без насильства», профілактика ВІЛ/СНІДу. З вихованцями стршого шкільного віку проведено анкету «Булінг та мобінг: в чому  різниця?», анкету «Що ви знаєте  про ВІЛ/СНІД»,  День  прав людини,

ділова гра «Убережи себе і тих, хто біля тебе».

В період з 15 СІЧНЯ по  31  СІЧНЯ  –  відбувся декадник  національно- патріотичного  виховання  «І маленька сім’я, і велика родина – це моя Україна» (відповідальні – завідуюча організаційно-масовим відділом Борсяк Л.О., культорганізатор Тарасюк А.Е.)

Проведено інформаційний квест  «Історія становлення Української державності»,

Діти взяли участь  у Всеукраїнській акції «Лист пораненому» (передача листів, малюнків, власних виробів), онлайн-експедиції «Моя Батьківщина – Україна».

До участі у родинному  фотоконкурсі  «Цікаві подробиці з життя моїх предків» долучилося 11 родин.  Відбувся тренінг самооцінки для змішаної групи учасників.

01 ЛЮТОГО  – 29  ЛЮТОГО   –  місячник гуртків АДН  «Експерименти та досліди у лабораторії Фіксиків»  (відповідальна – завідуюча відділом раннього розвитку дитини АДН П’ятигорець Н.М.) . Оформлені тематичні стенди, фотозони, інформаційні виставки  відповідно до вимог Положення (керівники гуртків АДН, художники оформлювачі).

На високому  методичному та організаційному  рівні підготовлені та проведені наступні заходи :

– Майстер – клас для керівників гуртків, що працюють  за методикою М.Монтессорі. Відкрите заняття з використанням елементів методики М.Монтессорі (Припутненко С.С. для керівників гуртків).

–        Психологічний тренінг для 28 батьків, бабусь та дідусів  «Мистецтво бути батьками»  ( психолог – Борсяк Л.В.).

–        День  фізики «Лабораторія Всезнайки»  в рамках Декадника науки в АДН  (П’ятигорець Н.М.) для 12 вихованців.

–        День валеології  «Секрети здоров’я» в рамках Декадника науки в АДН (Овод В.С. для 13 вихованців).

–        День  астрономії   «Таємниці космосу»  (Тищенко Н.В.), в рамках Декадника науки в АДН  для 12 вихованців.

–        День хімії  «Таємниці професора Крейда» (Горбань О.В.) в рамках Декадника науки в АДН  для 13 вихованців.

–        День  медицини  «В гостях у лікаря Айболить»  (Бойко Ю.Ю., Припутненко С.С.), в рамках Декадника науки в АДН  для 14 вихованців.

–        День мистецтвознавства «Подорож в країну творчості»  (Кишиневська І.О.), в рамках Декадника науки в АДН  для 11 вихованців.

– Бесіди з вихованцями «Цікавий світ науки». Перегляд мультфільму «Фіксики»  (Керівники гуртків АДН у всіх групах раннього розвитку).

– Екскурсія до міської дитячої бібліотеки «Цікавий світ книги. Фіксики та ремонт книг»  (П’ятигорець Н.М.) для 14 дітей.

–        Фольклорні свята «Зустрічаємо весну»  : Горбань О.В. для 14 дітей, Тищенко Н.В. для 10 дітей , Бойко Ю.Ю. для 15 дітей.

–        Свято «Ой весна-весниця!!!»  для 30 дітей (Даниленко О.В.)

–        Свято «Ой весна-весниця!!!»  для 20 дітей (Спиця Н.Г.)- «Весняні народні забави»  для 15 дітей (Овод В.С.)

–        Організована виставка дитячих робіт «Лабораторія Фікстиків»  та інформаційна виставка  «Хочу все знати».

– Виїздне засідання методичного об’єднання керівників гуртків  АДН в м.Суми.

Заняття в рамках Декадника науки показали, що в роботі кожного керівника гуртка простежується система роботи , а присутність ігрових моментів та мультуривків до кожної теми заняття значно підсилюють інтерес вихованців до навчання.

Робота у рамках тематичного місячника  висвітлена на сайті Центру творчості, у спецрепортажі на каналі «ТБ Прилуки», упорядкована змістовна папка кращих матеріалів з досвіду проведення тематичного місячника завідуючею відділом П’ятигорець Н.М.

З 1 БЕРЕЗНЯ  по  31 БЕРЕЗНЯ  відбувся    місячник  гуртків художньої самодіяльності  «Платформа дитячих талантів» (відповідальні – завідуюча відділом художньо-естетичного виховання Авдєйчік О.І., художній керівник Линник С.С.), в ході якого відбулися творчі звіти колективів художньої самодіяльності за графіком, виховні та розважальні заходи у гуртках, психологічні тренінги для вихованців всіх вікових категорій.

З 1КВІТНЯ по  10 КВІТНЯ- відбувся декадник здоров’я та довкілля «Про здоров’я дбай, не забувай!» (відповідальний – методист організаційно-масового відділу  Ребенок А.А., психологи Борсяк Л.О.. Супруненко О.О.). Під час його проведення відбулися рухливі перерви  у тренажерному комплексі «Здоров’я», флешмоби «Я- щасливий, бо здоровий!», трансляція  відеороликів на тему: «Здоров’я – твій скарб», години спілкування на тему: «В здоровому тілі-здоровий дух!»,  рухливі перерви у гуртках АДН, Єдиний День  здоров̕ я у ЦТДЮ, оформлена інформаційна виставка «Убережи себе!».

З 11 КВІТНЯ по  18 КВІТНЯ – декадник правової просвіти «Право – це цікаво!» (відповідальні – завідуюча організаційно-масовим відділом Борсяк Л.О., методист  Ребенок А.А., культорганізатор Тарасюк А.Е.). Традиційно вихованці оволодівали правовими знаннями в цікавій мультиплікаційній формі, взяли участь у заочному конкурсі правознавців під час навчальних  тренінгів.

КАНІКУЛЯРНІ ПЕРІОДИ У 2018-19 н.р. пройшли змістовно.

Відповідно до річного плану ЦТДЮ на 2018-2019 н.р. та з метою формування свідомого ставлення до здорового способу життя, згідно наказу № 167 «Про організацію змістовного дозвілля вихованців в ЦТДЮ під час осінніх канікул» з відбулися розважальні, спортивні програми,  екскурсії для вихованців всіх вікових категорій та батьків:

– Тиждень майбутнього першокласника в гуртках раннього розвитку дитини, в рамках якого відбулося тестування фізичного, психічного рівня розвитку 5-6 річок; також проведене обстеження мовного розвитку 230 вихованців (відповідальна – П’ятигорець  Н.М.).

– практичними психологами Борсяк Л.О., Супруненко О.О. перший етап моніторингу готовності до школи вихованців груп раннього розвитку дитини (проведена діагностика 180 вихованцям);

– Спортивно-розважальна програма «Спорт єднає всіх» (Дорошенко С.М.), залучено 18 учасників;

– осінні свята в групах раннього розвитку дитини «Картопляний бенкет» (відповідальні – завідуюча відділом П’ятигорець Н.М., куратори груп раннього розвитку дитини). Залучено 296 дітей.

–   Інтелектуально – ігрова програма «Зачарований ліс» (Волик А.О.), для 11 вихованців.

-Туристично – краєзнавча подорож «Мій рідний край» до смт. Линовиця (Тимченко І. В., Яременко І.В., Сидоренко Л.Л.) для 29 вихованців.

–        Виставка творчих робіт вихованців гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Країна моя Україна»  (Гордієнко М.Г., Дорошенко С.М., керівники гуртків).

-Вихованці гуртка «Чарівна намистинка » відвідали виставку творчих робіт Ірини Хауки в музеї ім.В.І. Маслова (Колесникова О.В. – 13 дітей).

–        Розважальна програма «Вгадай мелодію» для 12 вихованців студії «Сузір’я» (Вовк С.І.).

-Спортивно – розважальна програма «Гостини у осені» для вихованців ансамблю естрадного танцю «Канон»  (Пуць О.Ю., 20 вихованців).

-Виїзний семінар-практикум «Подорожуємо разом – працюємо результативно»   до туристичного  комплексу «Бреч» Корюківського району   (методист Ребенок А.А.,  17 учасників).

-Засідання ШОД «У колі друзів», тренінг «Академія саморозвитку» (Гордієнко М.Г., Борсяк Л.О.,  26 учасників ).

-Вихованці відділу художньо-творчої діяльності взяли участь в Міжнародному фестивалі – конкурсі дитячої та юнацької творчості «Барвиста осінь» в рамках проекту «Квітуча Україна у м. Києві (Гордієнко М.Г., Тимченко І.В., Сидоренко Л.Л., Шигань Н.Д., Дорошенко С.М., Волик А.О., Авраменко Н.С., Яременко І.В., Колесникова О.В., 15 вихованців). З них: 7 лауреатів 1 премії, 7 лауреатів 2 премії, 1 лауреат 3 премії.

–        Вихованці відділу художньо-естетичного виховання взяли участь у XVІІІ Міжнародному фестивалі – конкурсі дитячої та юнацької творчості «Барвиста осінь» в рамках проекту «Квітуча Україна» у м. Києві  (Самойленко О.О., Тищенко В.Л., 33 вихованці).

–        Вихованці театрального  колективу «Казкар» та «Серпантин» (Голуб С.О., 22 вихованця) взяли участь у  фестивалі «Театральна осінь» (Сікалова Ю.О., 14 вихованців);

–        Вихованці колективів художньої самодіяльності «Сузір’я» (Вовк С.І.)  та «Віночок» (Корячко Л.В.), художній керівник Линник С.С., завідуюча відділом Авдєйчік О.І. взяли участь у міському пленері з нагоди відкриття статуй на Іосафській площі (40 вихованців).

Через несприятливі погодні умови відмінено наступні заходи:

– спортивно-розважальні програми на свіжому повітрі «Хто спортом займається, той сил набирається» (Ребенок А.А.).

– зустріч вихованців з художником П.Бойком (Шигань Н.Д.).

– екскурсія для вихованців до МБК (Петрик С.В.).

– квестова програма «Феєрія розваг» у с.Дідівці (Циганко О.О., Ребенок А.А.)

Відповідно до річного плану роботи закладу на 2018-2019 н.р., наказу ЦТДЮ від 09 листопада 2018 року № 205 «Про організацію змістовного дозвілля  вихованців під час зимових  канікул в ЦТДЮ», метою проведення змістовного та якісного відпочинку вихованців у канікулярний період, пропаганди національно-патріотичного та родинного виховання серед підростаючого покоління, відбувся ряд спортивно-масових та розважальних заходів з дітьми різних вікових категорій:

– вихованці гуртка айкідо взяли участь  в Національному фестивалі айкідо 15.12.2018 у м.Київ (Дяченко С.С.), ( 20 чоловік різних вікових категорій).

– Семінар-атестація з айкідо для вихованців всіх вікових категорій (Дяченко С.С., Авдєйчік О.І.) для 100 учасників.

–  Свята Миколая «Ой хто, хто Миколая любить» за окремим графіком у групах раннього розвитку дитини (П’ятигорець Н.М., Спиця Н.Г.). Залучено 250 вихованців АДН .

– Святкова програма для дітей з обмеженими можливостями «Миколай! Миколай! До дітей  завітай!» (Авдєйчік О.І., Тарасюк А.Е., Линник С.С.) –  150 учасників та глядачів.

– Новорічне дитяче конфетті та вистави «Золота гуска» для вихованців Академії дошкільних наук, дітей з особливими потребами, першокласників міста та вихованців 6-8-річного віку (12 разів), залучено 1320 дітей. Відповідальні – Тарасюк А.Е., Сікалова Ю.О., Линник С.С., П’ятигорець Н.М.

– Новорічно-розважальна програма «Новорічні дива»    на Центральній  міській  площі для дітей молодшого шкільного віку  (Тарасюк А.Е., Авдєйчік О.І., Линник С.С.). Залучено 300 дітей.

– Родинні зустрічі «Хай у вас і у нас усе буде гаразд» для вихованців середнього шкільного віку (Пуць О.Ю.  Корячко Л.В., Самойленко О.О.). Залучено 70 дітей.

– День відділу художньо-естетичного виховання, свято «Різдвяна зірка» для всіх вікових категорій (Авдєйчік О.І., Сікалова Ю.О., Корячко Л.В., Голуб С.О., Линник С.С.). Залучено 200 учасників та глядачів.

– Міський фестиваль «Шкільна  Ліга сміху» для старшокласників міста (Тарасюк А.Е.,Борсяк Л.О. Линник С.С., Супруненко О.О., Авдєйчік О.І.).Залучено 250 учасників та глядачів.

–  Родинні зустрічі для вихованців та батьків студії «Сузір’я» та гуртка гри на гітарі (Вовк С.І., Петрик С.В.) .Залучено 120 осіб.

– Майстер – клас з виготовлення вітальних листівок в техніці «Скрапбукінг» «Книга побажань» для 18 вихованців середнього шкільного віку (Авраменко Н. С.).

–  Інтелектуально – розважальна програма «На порозі Новий рік» для 13 вихованців молодшого шкільного віку (Колеснікова О. В.).

–  Новорічні посиденьки «У колі друзів» для вихованців середнього шкільного віку та їхніх батьків у кількості 20 чоловік (Яременко І.В.)

–  Розважально – ігрова програма «Новорічний шанс» для 15 вихованців молодшого та  середнього шкільного віку (Гордієнко М. Г.)

– 9 керівників гуртків відділу художньо – творчої діяльності взяли участь у заході «День в музеї ім.Маслова».

–  Майстер-клас по виготовленню фетрової іграшки для різних вікових категорій (Голуб С.О., Гордієнко М.Г.), залучено 12 вихованців.

–  Віртуальна подорож «Новий рік в країнах світу» для 10 вихованців молодшого шкільного віку (Волик А. О.)

–   Ігрова програма «Зимові перегони» у парковій зоні для 16 вихованців молодшого та середнього шкільного віку (Шигань Н. Д.).

– День відділу художньо-творчої діяльності «Арт-хол» для різних вікових категорій (Гордієнко М.Г., Сидоренко Л.Л.). Залучено 150 учасників.

– Розважальна програма «Зимова круговерть» для 20 учасників молодшого шкільного віку (Дорошенко С. М.)

–  Родинне свято у відділі раннього розвитку дитини «Різдвяні передзвони для 150 учасників та глядачів (П’ятигорець Н.М.)

– Розважальна програма «Crasy Party»  для 15 представників дитячо-юнацької адміністрації середнього шкільного віку (Тарасюк А.Е.)

– День відділу англійської мови –  свято «Cristmas  Days» для різних вікових категорій вихованів у кількості 40 (Циганко О.О.).

– День кіно (згідно окремої афіши) для різних вікових категорій вихованців (Борсяк Л.О., Савченко М.О., Супруненко О.О.). Залучено 120 глядачів.

– Родинне свято у лінгвістичому клубі «Друга мова» «Happy Family» для 30 учасників  (Циганко О.О.).

– Змагання серед гуртківців ЦТДЮ з в’язання туристичних вузлів для 50 вихованців (Ребенок А.А., Федченко Ю.В., Шварченко Р.А., Паламар С.Б.)

–  Змагання серед гуртківців ЦТДЮ з техніки пішохідного туризму на базі ЗЗСО № 12 для 50 учасників (Ребенок А.А., Федченко Ю.В., Шварченко Р.А., Паламар С.Б.)

– Конкурсно – розважальна програма «Новорічні передзвони» для вихованців молодшого та середнього шкільного віку (Тимченко І. В., Сидоренко Л. Л.)

–  День відділу у гуртках спортивно-туристичного напрямку «Зимова завірюха» у парковій  зоні     для різних вікових категорій (Ребенок А.А.)

– Зустріч з випускниками різних років танцювальних колективів «Ритм» та «Іскорка» проведена у травні 2019 року (Тищенко В.Л.).

– Тренінговий курс «Стосунки, спілкування і комфорт» (Борсяк Л.О.) та тренінги «Щаслива дитина – благополучна родина» (Супруненко О.О.) для середнього шкільного віку.

Робота закладу у період зимових канікул та свят новорічно-різдвяного циклу висвітлювалась н каналі «ТБ Прилуки» та «ТІМ» (відповідальна – завідуюча організаційно-масовим відділом Борсяк Л.О.)

Всього на  період зимових канікул у ЦТДЮ було заплановано 33 заходи, проведено 29,  3  – перенесено, 1 – відмінено.

Відповідно до річного плану  роботи закладу на 2018-2019 н.р., наказу по ЦТДЮ від  26 лютого    2019 року № 31  «Про організацію змістовного дозвілля

вихованців під час весняних    канікул в ЦТДЮ», метою проведення змістовного та якісного відпочинку вихованців у канікулярний період, підтримки дитячої обдарованості відбувся ряд спортивно-масових та конкурсно-розважальних заходів з дітьми різних вікових категорій.

На   весняні  канікули  у ЦТДЮ було заплановано  23 заходи,  проведено у встановлені терміни 22, перенесено – 1.

Проведено наступні заходи :

– Конкурсно-розважальна програма «Міс ЦТДЮ 2019» ( культорганізатор Тарасюк А.Е.) для 5 учасниць та 35 глядачів.

– Конкурсно-розважальна програма «Покажи клас» між педагогами та вихованцями  ( культорганізатор Тарасюк А.Е.)для 6 команд- учасників та 50 глядачів.

– Конкурсна програма в рамках святкування Дня театру «Маска Мельпомени»  ( керівник театральної студії Сікалова Ю.О., заввідділом Авдєйчік О.І.). У програмі взяло участь 5 учасниць , різні вікові колективи театральної студії «Казкар», вихованці гуртка «Творці веселого настрою» та в якості гостей свята театр вогню та світла МБК «Агній». У заході взяло участь 30   учасників та 180 глядачів.

–        Творчий звіт студії вокального мистецтва «Віночок»- «Молодь змінює світ!» ( керівник  студії Корячко Л.В.). Участь взяли 60 учасників та 220 глядачів.

–  Семінар для педколективу «Здоровий спосіб життя. Як навчити себе жити правильно» ( методист Ребенок А.А.). Для педагогів майстер-класи провели керівники гуртків Баднар Ю.А., Поддубна Т.О., Овод В.С., Федченко Ю.В., психолог Борсяк Л.О. та викладач Прилуцького медучилища. У семінарі взяло участь 38 чоловік.

–  Турніри з настільного тенісу  для 40 педагогів і вихованців ( методист Ребенок А.А.)

– Показ вистави для вихованців спеціалізованої школи-інтернату «Чому Піксик заговорив»  (керівник гуртка Павлова Л.І.)

–  Квест-гра «Туристичний лабіринт» у парковій зоні для 30 вихованців середнього віку спортивно-реабілітаційного відділу       ( методист Ребенок А.А.)

–  День самоврядування для 30 представників ДЮА ( культорганізатор Тарасюк А.Е., методист  Прокоф’єва М.С.)

–  День кіно згідно окремої афіши  ( методист Прокоф’єва М.С.). Залучено 400 глядачів.

–  Гра – вікторина «Фруктовий бум»  для 15 вихованців дівочої школи

( керівник гуртка Яременко І.В.).

–  Інтелектуальний брейн – ринг «Я і моя Батьківщина» для 17 вихованців творчої майстерні «Чарівниця» (керівник гуртка Тимченко І.В.)

– Інтелектуально – розважальна програма «Поле чудес» для 13 вихованців гуртка «Сувеніри»  (керівник гуртка Волик А. О.)

– Спортивно – розважальна програма «Спритні та сміливі» для 11 вихованців гуртка «Чарівна намистинка»( керівник гуртка Колеснікова О.В.)

– Вихованці молодшого та середнього віку здійснили екскурсію  на виставку хусток «Ой, хустиночка, хусточка» у краєзнавчий музей ім.В.Маслова (керівники гуртків  Гордієнко М.Г.,  Дорошенко С. М., Авраменко Н.С., Гордієнко М.Г., Голуб С.О., всі керівники гуртків англійської мови, Пуць О.Ю.). Музей відвідало 72 дитини.

–        8 вихованців  циркової студії взяли участь у Всеукраїнському фестивалі «Оксамитовий дивосвіт» у м.Києві         та посіли 2 місце ( тренер- викладач Клементьєв А.П.)

– 15  вихованців  танцювального колективу «Пролісок» взяли участь  у Міжнародному  фестивалі «Тенденція» у м.Суми і зайняли 1 місце ( керівник гуртка Самойленко О.О.)

– Вихованці гуртків англійської мови взяли участь у історичному квесті  у краєзнавчому  музеї ім.В.Маслова  ( заввідділом Циганко О.О.)

–   Молодша і старша групи колективу «Пролісок» у кількості 40 чоловік  взяли участь  у Міжнародному фестивалі «Талановиті діти України!»     у м.Києві та посіли два других місця (керівник гуртка Самойленко О.О.).

–         Вихованці студії «Палітра» та творчої майстерні «Чарівниця» у кількості 24 чоловіка  здійснили екскурсію на виставку художника Вадима Готчієва у бібліотеці  ім. Л. Забашти     (керівники гуртків Шигань Н.Д., Сидоренко Л.Л., Тищенко В.Л.)

Робота закладу у період весняних  канікул  висвітлювалась н каналі «ТБ Прилуки»  (3 репортажі ) та на сайті закладу і управління освіти .

– Психологічну гру для вихованців вокальних гуртків «Це я! Поглянь на мене!» ( психолог Супруненко О.О.  перенесено на 06 квітня 2019 року у зв’язку з проведенням виборчої кампанії .

– Конкурсно- розважальна програма «Boys Vs Girls» ( методист Прокоф’єва М.С.)

З 20 ТРАВНЯ  розпочався  місячник оздоровлення та відпочинку

«Безпечне літо» (відповідальні – завідуюча організаційно-масовим відділом Борсяк Л.О., завідуюча відділом іноземної мови Циганко О.О.). В цей період працював табір відпочинку «Містечко дитячих мрій». У першу зміну в таборі відпочивало 85 дітей віком 7-12 років та до 14 років у англомовному загоні. З них : 20 – по повній вартості, 23 дітей, що перебувають на диспансерному обліку, 38 відмінників та обдарованих, 1- під опікою, 1-ВПО, 1- АТО, 1- з багатодітної родини.

У 2 зміну відпочило 60 дітей. З них 38  по повній вартості, 1 – АТО, 2 – з багатодітних родин, 18 обдарованих та відмінників, 1 – на диспансерному обліку.

Для вихованців проведено цикл розважальних програм, спортивно-масових заходів («Що? Де? Коли?», «Сміхотунчики», «У пошуках скарбів», «Мультиманія», «Хлопці проти дівчат», «Шукаємо таланти» та ін.)

Педагоги закладу провели 85 майстер-класів з різних видів мистецтва. Роботами дітей оформлено виставку .

Для відпочиваючих організовано екскурсії : до Батурина – 2, до Києва – 2 , до розважального комплексу «Городок» – 5, до Мгарського монастиря – 1.

Комплектацію загонів здійснено   з урахуванням вікових особливостей дітей та їх інтересів. Всі діти поділені на  загони ( 4 основні та 1 тематичний).

Кожен загін мав свою назву, девіз, емблему. Особлива увага приділяється організаційно-громадській діяльності: презентація загонів, виконання доручень, вибори активів, самостійний розподіл різних видів робіт, участь у підготовці та  проведенні заходів, у підведенні підсумків різних конкурсів, підтримці дитячої ініціативи і творчості.

Харчування наших вихованців  організовано через комбінат шкільного харчування «Шкільний» на базі  школи № 14.

Завершилася кожна зміна святом закриття , де підводилися  підсумки роботи загонів,  нагороджувались діти, які брали активну участь у житті табору, виступили  всі бажаючі в різних жанрах художньої самодіяльності.

Особливу увагу ми приділяємо веденню документації табору. Починаємо з медичного огляду працівниками. Вихователями загонів ведеться журнал щоденного обліку роботи. В наявності повний комплект  журналів інструктажів працівників та вихованців. Сформована папка сценаріїв заходів, фото-відеоархіви. Ведеться сторінка роботи табору на офіційному сайті ЦТДЮ.

Згідно плану роботи в гуртках та студіях на літо проведено наступні заходи:

-Похід у цирк вихованців студії «Удай» (Клементьєв А.П.)

-Вихованці взяли участь у міському святі до Дня захисту дітей  (Клементьєв А.П.)

-Цикл заходів до Дня захисту дітей (згідно окремого плану) – завідуючі відділами.

 • Участь у благодійному фестивалі дитячої творчості «Від серця до серця» (Волик А.О.,Гордієнко М.Г., Яременко І.В.,Тимченко І.В.).

-Випускні вечори для вихованців Академії дошкільних наук (Пятигорець Н.М., куратори груп АДН) для 180 вихованців.

-Екскурсія «Шляхами Кобзаря» (Тимченко І.В,, Сидоренко Л.Л.) для 40 вихованців.

-Гра – квест «Фантазери» (Дорошенко С. М.,Волик А.О.) для 28 дітей.

-Дводенний похід до урочища «Джерела» (Федченко Ю.В., Шварченко Р.А.) для 36 дітей.

-Участь вихованців у Міжнародному фестивалі «Зоряні мости» (Клементьєв А.П.)

-Похід по Чернігівській області ІІ-ІІІ ст.скл. (Федченко Ю.В., Шварченко Р.А.)

-Гра – подорож «Бабусина терапія» (Колесникова О.В.) з 12 вихованцями.

-Комплексний захід  у відділі художньо-естетичного виховання «Кращі за всіх!» (спортивні розваги, танцювальний марафон, арт-пікнік,  фотоконкурс, козацький куліш, майстер-клас з циркового мистецтва) – Авдєйчік О.І.

 • День відділу. Гра – квест «Подорож стежками здоров’я» (Гордієнко М.Г.)
 • Розважальна програма «Пізнай світ краще» (Шигань Н. Д.)
 • Концертна програма «На хвилях музики» (Петрик С. В., Вовк С. І.)
 • День відділу раннього розвитку дитини «Щасливі разом» ( П’ятигорецьН.М.)
 • Концертно-розважальна програма «Україна– це ми!» (Прокофєва М.С.)
 • Концертно-розважальні програми та театралізовані вистави для пришкільних таборів міста ( Авдєйчік О.І., Сікалова Ю.О., Лиинник С.С.)
 • Екскурсії для вихованців табору «Містечко»  до м .Києва , Батурина, с.Мгар, розважального комплексу «Городок»(Борсяк Л.О.)
 • День відділу англійської мови «Department Day» (Циганко О.О.)

-Участь у всеукраїнському фестивалі «Зоряна брама»(Авдєйчік О.І., Линник С.С.)

 • Велопохід по Чернігівській обл.(Федченко Ю.В., Шварченко Р.А.)
 • Концертно – розважальна програма, присвячена Дню Незалежності України (Прокоф’єва М.С.)

У 2018 – 2019 н.р. організаційно-масовим відділом підготовлено 55    проектів наказів, 6  розпоряджень, розроблено 20  планів – додатків  та 15  інформаційних подань в управління освіти, 3 протоколи засідання педагогічної ради, 7 протоколів нарад при директорові, упорядковані графіки чергування адміністрації у вечірні години та вихідні дні, графіки чергування під час масових заходів, графіки проведення методичних днів .

Організаційно-масовим відділом підготовано 2 засідання педради, 6 тренінгів для педколективу .

Роботу працівників  організаційно-масового відділу висвітлено на каналі ТБ Прилуки .Упорядкована відеотека з досвіду проведення заходів Центру творчості у вигляді фотоальбомів та відеорепортажів з каналів « ТБ Прилуки» та «Тім».

Організаційно-масовим відділом опрацьовано, розроблено плани-додатки та проведено заходи згідно них у відповідності з вхідними листами про проведення:

 • Акції «Душею прагнемо до миру» ;
 • Профілактичні заходи «Увага! Діти на дорозі!».
 • Психологи взяли участь у тренінгах і практичних конференціях «Цькування (булінг) у шкільних колективах», «Моя професія : консультаційна мережа», «Психологічний комфорт учнів молодшої школи як один із чинників успішного навчання на засадах Нової української школи», «Як створити фундамент успішної дитини в умовах НУШ», семінарі-тренінгу «Організація роботи з розв’язання проблем насильства в закладах освіти» (сертифіковано); Борсяк Л.О. була членом журі міського етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі».
 • Відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.
 • Відзначення в області 100-річчя позашкільної освіти.
 • Заходи з підготовки і відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання.
 • Виконання плану невідкладних заходів щодо зміцнення статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України
 • Участь у ІХ Всеукраїнському та обласному етапах конкурсу веб-сайтів закладів освіти ( Савченко М.О.)
 • Участь у проведенні виїзного комплексного методичного семінару –практикуму «Освіта, натхненна творчістю: регіональні аспекти розвитку позашкільної освіти»
 • Заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 рр.в Україні – геноциду українського народу.
 • Відзначення Дня спільних дій і інтересах дітей;
 • Взяли участь у обласному конкурсі серед лідерів учнівського самоврядування «ART LEED FEST» Тарасюк А.Е., Прокоф’єва М.С.)
 • Взяли участь у обласному конкурсі комп’ютерного малюнку в графічному редакторі «Територія дитинства» (Савченко М.О.) .
 • Взяли участь та здобули 3 місце в обласному заочному конкурсі «Вогняні історії» до Дня пам’яті аварії на ЧАЕС.
 • Щодо відзначення Дня Європи в Чернігівській обл.
 • Щодо увічнення пам’яті першого космонавта України Леоніда Каденюка
 • Щодо дотримання прав дітей під час освітнього процесу
 • Взяли участь у Всеукраїнському фестивалі- конкурсі «Молодь обирає здоров’я».
 • Щодо відзначення Дня сім’ї
 • Щодо відзначення Дня пам’яті та примирення , Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75 – ї річниці вигнання нацистів з України.
 • Щодо відзначення Дня пам’яті жертв політрепресій.
 • Щодо належного вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.
 • Щодо участі у конкурсі «Молодь за здоровий спосіб життя» (Ребенок А.А.)
 • Щодо відзначення Міжнародного Дня сім’ї.

Протягом навчального року  оргвідділом  оприлюднено   60  публікацій на сайті ЦТДЮ та 9 подано для розміщення на сайт управління освіти.

Протягом  2018 -19 н.р. в Центрі творчості обліковано  проведення 258 заходів, у яких взяло участь 18039 учасників та глядачів  різного віку.