Обгрунтування вибору теми:

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Майбутнє нашої держави за збереженням, відтворенням та популяризацією цих традицій. В Україні – це костюм, страви, побут, декоративне мистецтво. Педагог є носієм  знань, покликання якого – допомогти своєму вихованцю зберегти його індивідуальність і сформувати базові поняття, цінності та компетентності. Сьогодні ми повинні нагадати нашим дітям історію творчості, звичаєв і народних ремесел України, показати її духовний потенціал, зацікавити декоративно-прикладним мистецтвом. Це допоможе виховувати патріотичні і естетичні почуття кожної дитини, сприяти її інтелектуальному здоров’ю, розширити кругозір, допоможе у розвитку творчих здібностей, розкриє багатий внутрішній світ кожної дитини. Це дуже важливо, щоб у сьогоднішньому світі відчуженості, одиноцтва і сірості, засяяли вогники творчої особистості. Важливо не дати їм погаснути, об’єднати їх на правильному шляху творчого саморозвитку. 

Мета проєкту: збереження, відродження та популяризація нематеріальної культурної спадщини нашого регіону. Зустріч з майстрами старовинних  технік декоративно – ужиткового мистецтва, участь у воркшопах від провідних майстрів декоративно – прикладного та образотворчого мистецтва; напрацьовування і розвиток  вмінь та навичок, які допоможуть урізноманітнити сучасне гурткове заняття; підвищення професіоналізму педагогів шляхом створення творчого, інноваційного педагогічного середовища, в якому формується життєва та соціальна компетентність вихованців.

Завдання проєкту:

  • Ознайомлення  з історією українського костюма та його елементами.
  • Збереження народних традицій.
  • Популяризація страв української кухні.
  • Зустріч з майстрами декоративного мистецтва нашого регіону, обмін досвідом, уміннями, проведення майстер-класів.

Терміни реалізації проєкту:

вересень 2023 р. – травень 2024 р.

Куратор проєкту:

Мельниченко Ніна Михайлівна, заступник директора з навчально-методичної роботи Центру творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради Чернігівської області.

Керiвники проєкту:

Тимченко Ірина Василівна, завідуюча відділом художньо-творчої діяльності, керівник гуртка-методист

Учасники проєкту:

Педагогічний колектив відділу художньо – творчої діяльності.