Робота організаційно –масового відділу  протягом   2017-2018 н.р. була спланована відповідно до нової наукової  теми закладу , плану роботи закладу   на навчальний рік, врахування побажань адміністрації  , вивченої думки батьків, вихованців та педагогічного колективу та результатів співбесіди наприкінці минулого навчального року та напрямків роботи працівників відділу.  Також були враховані і внесені  заходи,  сплановані і проведені відповідно до «Положення про проведення конкурсу  серед гуртків  ЦТДЮ на кращий тематичний місячник , декадник»,  Положення про відділ , діючих  проектів і програм   та відповідно до основних напрямків роботи відділу.

У гуртках на початку жовтня проведений моніторинг наявності вихованців соціально незахищених категорій, упорядковані та постійно коригуються соціальні паспорти кожного  гуртка та закладу. Так з 2274  вихованців   (180 гуртків) виявлено :

Діти-сироти та ті, що знаходяться на піклуванні – 12

Діти з багатодітних сімей – 78

Діти з обмеженими можливостями – 47

Діти , які потребують особливої уваги – 3

Діти з малозабезпечених  сімей – 21

Діти з родин внутрішньопереміщених осіб   – 9

Діти з родин  учасників АТО – 27

Діти з неповних сімей – 63

Обдаровані та талановиті вихованці – 60

РОБОТА ВІДПОВІДНО ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КРАЩИЙ ТЕМАТИЧНИЙ МІСЯЧНИК, ДЕКАДНИК 2017-18 н.р. розпочалася відповідно до Положення та наказу з 15 жовтня 2017 року тематичним місячником іноземних мов «New Discoveries».

Оформлена сучасна візитівка-стенд тематичного місячника (керівники гуртків лінгвістичного клубу, художники оформлювачі).

На високому методичному рівні проведена екскурсія на театральну виставу до міського будинку культури (організатор – голова  методичного  об’єднання  керівників гуртків лінгвістичного клубу Микитченко Н.В.)

Показ нестандартних відкритих занять проведено у вигляді багатономінаційного конкурсу «Так навчають в Україні» для педагогів лінгвістичного клубу відповідно до графіка – додатку  на високому методичному та організаційному рівні керівниками гуртків Циганко О.О., Микитченко Н.В., Ровною В.М., Щербіним М.В., Кононенко А.В., Красновською І.Г.

У рамках психологічного супроводу тематичного місячника проведено тренінги «Емоційне дзеркало» (психолог  Супруненко О.О.) та  «Повір у себе» (психолог Борсяк Л.О.). Вихованці керівників гуртків Ровної В.М. та Щербіна М.В. взяли участь у моніторингах у рамках проекту «Сам собі психолог» (куратор – Борсяк Л.О.)

На хорошому методичному рівні проведено ділову гру  для педагогів «Новий  формат навчання та виховання» (керівник гуртка  – Щербін М.В.) та ток – шоу «Ліцензія придбання знань» (керівник гуртка Красновська І.Г.)

Керівники гуртків лінгвістичного клубу взяли участь у діагностиці мотивації до успіху (організатор – Борсяк Л.О.)

З 16 листопада по 15 грудня проведено тематичний місячник гуртків декоративно-прикладного та образотворчого  мистецтва «Творчі долоньки».

Оформлені тематичні стенди, фотозони, виставки творчих робіт  відповідно до вимог Положення (керівники гуртків декоративно-прикладного мистецтва, художники оформлювачі, методист Чередніченко М.Г.)

На достатньому  методичному рівні проведені заходи у рамках проекту «Україна моя вишивана». Залучено 320 учасників та глядачів (методист Чередніченко М.Г.)

Проведені відкриті заняття: «Дзвонова літопись» (Авраменко Н.С.), «Мукосольчики. Створення панно з солоного тіста» (Авраменко Н.С.), «Гриб – мухомор в техніці торцювання» (Волик А.О.), «Захоплююча техніка – модульне оригамі» (Волик А.О), «Фантазійне плетіння» (Колесникова О.В.), «Виготовлення ланцюжка з бісеру» (Колесникова О.В.), «Я квітку вплету у волосся. Виготовлення прикраси» (Яременко І.В.), «Чарівний світ прикрас» (Яременко І.В.), «Виготовлення новорічної листівки» (Сидоренко Л.Л.), «Новорічний сувенір» (Сидоренко Л.Л.), «Чи я не гарна, чи я не господиня. Виготовлення гольнички» (Чередніченко М.Г.), «Створюємо настрій» (Тимченко І.В.), «Новорічний декор» (Тимченко І.В.), «Пейзаж зимового настрою» (Шигань Н.Д.), «Виготовлення листівки до Дня святого Миколая» (Шигань Н.Д.), «Виготовлення зимового дерева» (Дорошенко С.М.), «Український віночок» (Дорошенко С.М.) .

На достатньому організаційному та методичному рівні проведені виховні заходи: пізнавальна екскурсія до океанаріуму та Природничого музею у м.Києві (Яременко І.В., залучено 15 вихованців); розважальна програма «Україна – моя країна» (Колесникова О.В., залучено 10 вихованців); екскурсія на виставку Є. Липовецької «Від землі до неба» (Сидоренко Л.Л., Тимченко І.В., залучено 15 вихованців); «Свято осіннього іменинника» (Авраменко Н.С.. 15 вихованців); експрес-тренінг «Я серед друзів» (Супруненко О.О., 15 вихованців); «Салон дівочої краси» (Чередніченко М.Г., Яременко І.В., 50 учасників); перегляд повнометражного документального фільму про вишиванки «Спадок нації» (Чередніченко М.Г., Супруненко О.О.); флеш-моб «Вишиванку одягай, Україну кохай» (Чередніченко М.Г., Пуць О.Ю.); конкурсно – розважальна програма «Вари, вари, горщику!» (Волик А.О, Дорошенко С.М., 22 вихованці ); зустріч з художником А. Риженком (Шигань Н.Д., 15 вихованців ), конкурсно-розважальна програма «Андріївські вечорниці» (Чередніченко М.Г., залучено 50 учасників).

Керівники гуртків декоративно-прикладного мистецтва взяли участь у моніторингу ставлення до здорового способу життя у рамках участі Центру творчості дітей та юнацтва у проекті «Гармонія інтелекту та здоров’я» (психолог Борсяк Л.О.).

Протягом 1 – 15 грудня проведені заходи в рамках декадника гендерного та превентивного виховання «Шляхи, які ми обираємо». На цей період припало також проведення щорічної акції «16 днів проти гендерного насильства».

В цей період :

 • Оформлена інформаційна виставка   «Мій  вибір: життя без насильства» ( психологи Супруненко О.О., Борсяк Л.О.);
 • Тренінгове заняття «Здоров’я – це життя» Супруненко О.О.
 • Лекторії: «Попередження втягнення підлітків до «Груп смерті» у соціальних  мережах», «СНІД: знання  проти страху» ( психолог  Супруненко О.О.).
 • Інформаційні заняття «Про гендерну рівність», «ВІЛ/СНІД. Ми знаємо ще не все» , «Навчись  справлятися з собою» (Борсяк Л.О.).
 • День прав людини 10.12.2017р. ( психолог Борсяк Л.О.).
 • Інформаційні години  та  розповсюдження  пам’яток  «Що  таке «гендер», «Як  спілкування  в  Інтернеті  може  призвести  до  кіднепінгу», «Де чатує небезпека »  тощо  ( практичні психологи).
 • Навчальне заняття «Зниження ризику торгівлі  людьми  в Україні» для вихованців 12-14 років ( відповідальна – заввідділом Борсяк Л.О.).

У ході  проведення  заходів згідно плану  тематичного місячника гуртків Академії дошкільних наук оформлені тематичні стенди, фотозони, виставки творчих робіт  відповідно до вимог Положення (керівники гуртків, методист Мовчан А.І.).

На хорошому методичному рівні проведені наступні заходи :

 • Лекторій з питань культурології «Малюнок душі» (в рамках методичного проекту «Разом») для педагогів АДН (Борсяк Л.О.);
 • Тренінг для батьків «Вплив атмосфери сімейного життя на процес і результат виховання особистості ( для сімейного клубу «Батьківський університет», Супруненко О.О.)
 • Майстер-класи по роботі з дітьми 1-го року навчання (Бухтіярова Н.В., Мовчан А.І., керівники гуртків );
 • Спортивні змагання для 100 вихованців АДН та глядачів «Малі Олімпійські ігри» (Мовчан А.І.).
 • Круглий стіл з вчителем ЗОШ №7 Бойко О.М. для педагогів АДН (Бухтіярова Н.В.);
 • Тиждень здорового способу життя (Бухтіярова Н.В., Мовчан А.І.);

Керівники гуртків АДН  взяли участь у моніторингах креативності та здатності до саморозвитку   (психолог Борсяк Л.О.).

Згідно плану проведення місячника гуртків художньої самодіяльності «Талантфест» було заплановано  та проведено 23 заходи.

На високому організаційному та методичному рівні проведено наступні заходи :

 • Творчий звіт колективу «Сузір’я» «Україна – це ми !» (Вовк С.І.);
 • Творчий звіт вокальної студії «Віночок» (Корячко Л.В.);
 • День театру (заввідділом Берьозко Н.О., керівники гуртків  Сікалова Ю.О. , П’ятигорець Н.М.,Авдєйчік О.І.). Залучено 240 учасників та глядачів.
 • Творчий звіт колективу «Канон» – «Ой , роде мій красний, роде наш прекрасний», в ході кого виступило 100 вихованців, залучено 250 глядачів  (керівник гуртка Пуць О.Ю.).
 • Творчий звіт колективів «Пролісок», «Ритм», «Іскорка» (Тищенко В.Л., Самойленко О.О.);
 • Творчий звіт колективів «Серпантин» та «Зорепад» – «Україна калинова» ( Голуб С.О., Африкян К.Ю.).
 • Відкрите заняття «Ритмічні вправи» у гуртку «Пролісок» (Самойленко О.О.).
 • Звітний концерт колективів художньої самодіяльності «Народжені в Україні » (Линник С.С.,Падалка Ю.С., Тарасюк А.Е., оргвідділ, Авдєйчік О.І., керівники гуртків художньої самодіяльності).

На належному рівні організовано і проведено наступні заходи :

 • Виїзний методичний семінар «Звіт хореографічних колективів школи хореографічних мистецтв м.Ніжина» (Берьозко Н.О.).
 • Творчий звіт гуртків «Гітаристи» та «Дивосвіт» (Петрик С.В., Василенко Ю.Ю.).
 • Екскурсія для вихованців гуртків «Ритм» та «Іскорка» на концерт Чернігівського колективу «Сіверські клейноди» в МБК  (Тищенко В.Л.).
 • Відкрите заняття «Дитячий фольклор» у гуртку «Зорепад» (Африкян К.Ю.).
 • Відкрите заняття «Розвиток вокальної майстерності» (Вовк С.І.).
 • Відкрите заняття «Повзунець вперед для хлопчиків , балянсе вправо та вліво для дівчаток» (Тищенко В.Л.).
 • Тренінг для вихованців Школи «Обдарована дитина» (Супруненко О.О.)
 • Майстер-клас з вокального мистецтва для керівників гуртків вокального напрямку по методу професора З. Кодая   (Корячко Л.В.).
 • Психологічний тренінг «Повір у себе»  (Борсяк Л.О.).
 • Відкрите заняття «Вправи на середини зали. Партерні вправи для гнучкості спини»         (Пуць О.Ю.).
 • Відкрите заняття «Музика до кінофільмів» (Василенко Ю.Ю.).
 • Відкрите заняття «Дитячий фольклор» (Африкян К.Ю.).

Проводилося вивчення стану викладання вокальної майстерності в гуртках вокального мистецтва ( Берьозко Н.О.).

Робота закладу під час тематичного місячника  висвітлювалась н каналі «ТБ Прилуки» та «ТІМ», матеріали опрацьовані та упорядковані в архіви (відповідальна – завідуюча організаційно-масовим відділом Борсяк Л.О.).

У рамках декадників здоров’я проведені моніторинги щодо ставлення до здорового способу життя серед учасників навчально-виховного процесу та за підсумками роботи програми «До здоров’я через позашкілля», інтерактивні уроки , активні перерви  (методист – Ребенок А.А.). Залучено 1100 учасників.

У рамках плану роботи на осінні канікули у канікулярний період, формування  у підростаючого покоління свідомого ставлення до здорового способу життя  з 23.10.2017 р. по 29.10.2017 р відбулися розважальні, спортивні програми для вихованців всіх вікових категорій та батьків:

Працював Штаб довіри  (керівник проекту – Борсяк Л.О.). Залучено до участі 11 родин , 6 керівників гуртків Центру творчості, 9 вихованців старшого віку, 8 – молодшого віку та 30  батьків.

Проведено Тиждень майбутнього першокласника в Академії дошкільних наук, в рамках якого відбулося тестування фізичного, психічного рівня розвитку 5-6 річок; проведене обстеження мовного розвитку 230 вихованців (відповідальна – Бухтіярова Н.В.).

На достатньому  організаційному та  методичному рівні проведено:

– практичними психологами Борсяк Л.О., Супруненко О.О. перший етап моніторингу готовності до школи вихованців Академії дошкільних наук (продіагностовано 182 вихованців Академії дошкільних наук), в роботі ще три групи;

– тижневий проект «Я по світу іду в вишиванці» (куратор – Горбань О.В.). до участі залучені батьки, керівники гуртків та вихованці Академії дошкільних наук: народознавчі хвилинки, екскурсії на виставку вишиванок, танцювальний флешмоб, сімейна гостина , калейдоскоп творчих робіт у стилі вишивки, пісенні хвилі та зустріч з народною вишивальницею Оленою Дідик;

– Спортивно-розважальна програма «Спортивний марафон» (Ребенок А.А.), залучено 60 учасників та глядачів;

– Шоу-програма «Майстер-шеф»  (Падалка Ю.С.), залучено 70 учасників та глядачів;

– Спортивно – розважальна програма «Олімпійські ігри» (Чередніченко М.Г., Ребенок А.А.), залучено 35 учасників та глядачів;

– Патріотичний квест для вихованців гуртків айкідо та циркової студії  «Моя козацька Україна!» (Авдєйчік О.І.);

– Експрес-тренінг для різновікової групи в художньо-естетичному відділі «Творчий педагог- творчі діти» у рамках психологічного проекту «Сам собі психолог» (куратор –  Борсяк Л.О.) та програми Школи «Обдарована дитина»  (керівник –  Берьозко Н.О.), залучено 40 учасників ;

– Екскурсія до аквапарку (відповідальна  – Семенченко Н.І. , учасники – вихованці керівників гуртків Тимченко І.В., Сидоренко Л.Л., Дорошенко С.М.);

– Спортивний турнір «Бути здоровим – це модно» (Голуб С.О.) для 22 учасників;

На достатньому рівні відбулися наступні заходи :

– Розваги на свіжому повітрі «Спритні та сміливі» для вихованців студії «Сузір’я» (Вовк С. І.)  для 9 вихованців;

–  Брейн-ринг «Ми обираємо здоров’я»  (Сікалова Ю.О.) для 12 учасників;

–  Гра – подорож на лайнері «Його величність Здоров’я» (Чередніченко М. Г.) для 12 учасників;

–  Екскурсія до краєзнавчого музею ім. М.Маслова «Знай, люби свій рідний край»  (Авдєйчік О.І.) для 5 вихованців;

–   Психологічна гра «Будемо знайомі» (Супруненко О.О.)

– Година спілкування «Що буде зі мною, якщо…» (Авраменко Н.С.) для 10 вихованців;

– Спортивно – ігрова програма «Супер діти» (Волик А. О.) для 10 вихованців;

– Спортивно – розважальна програма «Будьмо радісні й здорові, спортивні, дружні та бадьорі»  (Тимченко І.В.) для 10 вихованців;

– Спортивно – розважальна програма «Справжні олімпійці» (Сидоренко Л.Л.) для 10 вихованців гуртка «Веселка»  ;

– Спортивний квест «Смуга перешкод» (Шигань Н. Д.) для 20 вихованців;

– Спортивно – розважальна програма «Спорт єднає усіх» (Дорошенко С.М.) для 13 вихованців;

– Спортивно – розважальна програма «Спортивний марафон» (Колеснікова О.В.) для 13 вихованців;

– Інтелектуально – розважальна програма «Подорож до країни Здоров’я» (Василенко Ю.Ю.) для 12 учасників;

Вихованці танцювального колективу «Канон» взяли участь у Всеукраїнському  фестивалі «PLANETA dance fest» (Пуць О.Ю.);

Розважальна програма «Знай наших» (Тарасюк А.Е.) була замінена на Фестиваль англомовних країн і проведена на хорошому рівні для 60 учасників та глядачів. Перенесено заходи: година спілкування «Шкідлива дружба» (Петрик С.В.) та  пізнавальна екскурсія до музею В. Кличка та музей науки та техніки «Експериментаніум» для вихованців лінгвістичного клубу «Друга мова» (Семенченко Н.І.).

На низькому методичному рівні проведено  спортивно – інтелектуальну програму «Осінній марафон» (Яременко І.В.) для 10 вихованок та спортивні розваги «Ігри патріотів»  (Корячко Л.В.) для 8 вихованок.

Зимові канікули та свята новорічно-різдвяного циклу в закладі проводилися в період 18.12.17 – 14.01.18 з метою проведення змістовного та якісного відпочинку вихованців у канікулярний період, формування у підростаючого покоління патріотизму, поваги до звичаїв і традицій свого народу .  У цей період  відбувся цикл розважальних програм, спортивно-масових заходів, обрядових свят .

Практичними психологами проведено попередній моніторинг виявлення максимальної можливої кількості вихованців , що можуть відвідувати заходи у канікулярний період (80 % можуть).

Всього на  період  зимових  канікул  у ЦТДЮ було заплановано  52 заходи, проведено 47 ,   3  – перенесено, 1 – відмінено.

На високому організаційному та методичному рівні проведено наступні заходи :

 • Розважально-театралізовані програми «Новорічні пригоди біля Ялинки» та «Принцеса на горошині» ( відповідальні – культорганізатор Падалка Ю.С., керівник театральної студії «Казкар» Сікалова Ю.О.(хореогафічний супровід – керівник гуртка  Самойленко О.О.) – залучено 1000 вихованців віком 5-8 років.
 • Розважально-ігрову програму «Новорічна круговерть» ( відповідальна – культорганізатор Падалка Ю.С.). Взяло участь 150 дітей.
 • Родинне свято у художньо-естетичному відділі «Зимові зустрічі у родинному колі» (відповідальна – методист художньо-естетичного відділу Чередніченко М.Г., керівники гуртків відділу). Взяло участь 12 родин. Для учасників та глядачів виступили вихованці танцювального колективу ( керівник гуртка – Сікалова Ю.Ю.),  «Серпантин» (керівник гуртка – Голуб С.О.), «Веселі нотки» ( керівник гуртка – Спиця Н.Г.) , педагоги закладу Африкян К.Ю., Петрик С.В. , Василенко Ю.Ю., Линник С.С., Левченко Д.В.
 • Родинне свято у гуманітарному відділі «Різдвяні передзвони» (відповідальна – методист гуманітарного відділу Мовчан А.І.). Взяло участь 13 родин. Для учасників та глядачів виступили вихованці колективів «Вітамінка» (керівник гуртка  – Вовк С.І), театральної студії «Казкар» , педагоги закладу Африкян К.Ю., Петрик С.В. , Василенко Ю.Ю.
 • Розважальна програма для вихованців гуманітарного відділу «Новорічна вечірка у піратському стилі» ( відповідальна – методист гуманітарного відділу Мовчан А.І.). Взяло участь 150 вихованців лінгвістичного клубу «Друга мова». З художніми номерами виступили колективи «Пролісок» (керівник гуртка – Самойленко О.О.), «Іскорка» (керівник гуртка – Тищенко В.Л.), «Промінець» (керівник гуртка – Вовк С.І.), «Перлина» (керівникгуртка  – Корячко Л.В.), солістки студії «Сузір’я»  (керівник гуртка  – Вовк С.І.).
 • Розважальна програма «Новорічний калейдоскоп» для вихованців та батьків гуртка гри на гітарі ( керівник гуртка – Петрик С.В.). Взяло участь 50 вихованців та батьків.
 • Розважальна програма «Новорічний калейдоскоп» для вихованців та батьків гуртків «Серпантин» та «Сузір’я» (керівники гуртків – Голуб С.О., Вовк С.І.). Взяло участь 40 вихованців та їхні батьки.
 • На належному рівні організовано і проведено наступні заходи :
 • Свята Миколая у мікрогрупах для вихованців Академії дошкільних наук ( відповідальні – методист гуманітарного відділу Мовчан А.І., куратори груп ), залучено 400 дітей.
 • Свято «Різдво в Англії» ( керівник гуртка – Красновська І.Г.), залучено 35 вихованців та керівників гуртків лінгвістичного клубу.
 • Новорічні розважальні програми «Попелюшка в новорічній країні» для вихованців Академії дошкільних наук (відповідальна – завідуюча гуманітарним відділом Бухтіярова Н.В.), залучено 500 вихованців.
 • Пізнавальні екскурсії до краєзнавчого музею ім.М.Маслова для вихованців лінгвістичного клубу «Друга мова» (відповідальні – керівники гуртків Красновська І.Г., Микитченко Н.В., Циганко О.О. , Кононенко А.В., Ровна В.М., Щербін М.В.) для 85 вихованців.
 • Родинно-спортивне свято «Разом ми – сила!» (відповідальний – методист організаційно-масового відділу Ребенок А.А.). У заході взяло участь 50 вихованців.
 • Відкрита першість Центру творчості з в’язання туристичних вузлів на базі ЗОШ № 12 (відповідальні – методист Авдєйчік О.І., керівники туристичних гуртків Федченко Ю.В., Паламар С.Б. ). Залучено 60 учасників.
 • «Різдвяні посиденьки» для вихованців театральної студії «Казкар» у кількості 30 чоловік (керівник гуртка – Сікалова Ю.О.) .
 • Розважальна програма «Новорічний калейдоскоп» для 30 вихованців гуртків «Веселка» та «Асоль» ( керівники гуртків – Тимченко І.В., Яременко І.В.).
 • Показові виступи та майстер-клас з йоги у смт Линовиця вихованців гуртка оздоровчої гімнастики ( керівник гуртка – Боднар Ю.А.).
 • Відкрита першість Центру творчості в закритих приміщеннях з ТПТ вузлів на базі ЗОШ № 12 (відповідальні – методист Авдєйчік О.І., керівники туристичних гуртків Федченко Ю.В., Паламар С.Б. ). Залучено 60 учасників.
 • Новорічний квест для 20 вихованців гуртка «Юний художник» ( керівник гуртка Шигань Н.Д.).
 • Вихованці гуртків «Веселка » та «Чарівниця» взяли участь у майстер-класі та виставці малюнків «Новорічні фантазії» у міській бібліотеці (керівники гуртків Сидоренко Л.О.,Тимченко І.В.).
 • Родинне свято в спортивно-реабілітаційному відділі «Різдвяні зустрічі » (відповідальна – методист Авдєйчік О.І.) для 11 родин. Для присутніх виступили вихованці циркової студії «Удай» ( керівник студії  – Клементьєв А.П.), студії «Сузір’я» (керівник гуртка  – Вовк С.І.), педагоги закладу Африкян К.Ю., Линник С.С., Левченко Д.В.
 • Інтелектуально-розважальна програма для вихованців спортивно-реабілітаційного відділу «Розумники і розумниці» (45 учасників та 50 глядачів). Відповідальна – методист Авдєйчік О.І.
 • Майстер-клас для батьків та вихованців гуртка «Сувеніри» – «Ялинковий карнавал» (18 учасників). Відповідальна – керівник гуртка Волик А.О.
 • Розважальна програма «Зимове коло друзів» для 50 вихованців гуртків «Віночок» та «Канон» та їхніх батьків . Відповідальні – керівники гуртків Пуць О.Ю., Корячко Л.В.
 • Конкурсно-розважальна програма «Калейдоскоп зимових свят» для 20 вихованців студії «Оберіг» (керівник гуртка – Авраменко Н.С.)
 • Розважально-обрядова програма «Різдвяна зірка» ( відповідальна – методист художньо-естетичного відділу Чередніченко М.Г.). Залучено 120 вихованців та батьків. У ході заходу виступили колективи : «Казкар» (керівник гуртка – Сікалова Ю.О.), «Серпантин» ( керівник гуртка – Голуб С.О.), «Іскорка» ( керівник гуртка – Тищенко В.Л.), «Віночок» (керівник гуртка– Корячко Л.В.).

На недостатньому методичному рівні проведені наступні заходи:

 • Родинно-сімейні розваги у гуртку «Бісерне сяйво» ( керівник гуртка – Дорошенко С.М.).
 • Новорічні посиденьки «У колі друзів» (відповідальна – керівник гуртка Василенко Ю.Ю.).
 • Конкурсно-розважальна програма у художньо-естетичному  відділі «Новорічний маскарад» для 150 вихованців ( відповідальні – методист  Чередніченко М.Г., завідуюча художньо-естетичним відділом  Берьозко Н.О.).

Перенесено наступні заходи:

 • Участь вихованців гуртка «Пролісок» у Всеукраїнському фестивалі «Різдвяні дзвіночки» ( керівник гуртка – Самойленко О.О.) через зміну термінів проведення фестивалю.
 • Розважальна програма «Різдвяні вітання» в гуртку «Чарівна намистинка» ( керівник гуртка – Колесникова О.В.) з причини перебування на лікарняному керівника гуртка.
 • Майстер-клас по розпису зимового печива у гуртку «Пролісок» на 14.01.18 (керівник гуртка – Самойленко О.О.).

Робота закладу у період зимових канікул та свят новорічно-різдвяного циклу висвітлювалась н каналі «ТБ Прилуки» (відповідальна – завідуюча організаційно-масовим відділом Борсяк Л.О.)

Культорганізатором Падалкою Ю.С. організовано та проведено цикл сучасних розважальних заходів на високому рівні для представників дитячо-юнацької адміністрації.

Не спланована вчасно робота на канікулярний період для   вихованців  гуртків «Іскорка» та «Ритм» (керівник гуртка – Тищенко В.Л.)

На  період  весняних  канікул  у ЦТДЮ було заплановано  29 заходів, проведено 47 ,   4  – перенесено, 1 – відмінено.  На високому організаційному та методичному рівні проведено наступні заходи :

–      Екскурсія у рамках святкування Дня театру на вистави театру « Fantazia New» «Peter Pen» та виставу – свято на теми повістей М.Гоголя ( відповідальна – Семенченко Н.І., залучено 17 учасників).

–      Майстер-клас «Великодні візерунки» ( керівник гуртка Дорошенко С.М., 18 учасників, висвітлено на каналі «ТБ Прилуки»).

–      Спортивне свято «Тернистий шлях до перемоги» (методист Ребенок А.А., залучено 68 учасників).

–      Відкрита першість м.Прилуки з техніки в’язання туристичних вузлів ( методист-куратор Авдєйчік О.І., керівники гуртків Федченко Ю.В.,   Паламар С.Б. для 70 учнів ЗЗСО міста.

–      Родинна конкурсно-розважальна програма «Вінегрет-шоу»  для  12 родин-учасників . Участь взяли також колективи художньої самодіяльності  ( відповідальні – методист Мовчан А.І.  , заввідділом Бухтіярова Н.В.).

–      День театру (заввідділом  Берьозко Н.О., керівники гуртків  Сікалова Ю.О. , П’ятигорець Н.М.,Авдєйчік О.І.). Залучено 240 учасників та глядачів.

–      Майстер-клас по виготовленню піцци для вихованок дівочої школи «Ассоль» в ресторані «La Torre»  ( керівники гуртків  Яременко І.В., Дорошенко С.М. для 30 вихованців).

–      Шоу –програма «Лідер» для активу вихованців закладу (культорганізатор Падалка Ю.С.). Залучено 60 учасників.

–      Творчий звіт колективу «Канон» – «Ой , роде мій красний, роде наш прекрасний», в ході кого виступило 100 вихованців,  залучено 250 глядачів  ( керівник гуртка Пуць О.Ю.).

–      Тренінг для вихованців Школи «Обдарована дитина»  ( психолог Супруненко О.О.), залучено 25 вихованців молодшого шкільного віку .

–      Відкритий кубок м.Прилуки  з ТПТ в закритих приміщеннях ( методист-куратор Авдєйчік О.І., керівники гуртків Федченко Ю.В., Паламар С.Б.),

–      Конкурсно-розважальна програма «Хто розумніший» для вихованців лінгвістичного клубу «Друга мова» ( методист Мовчан А.І., заввідділом Бухтіярова Н.В., керівники гуртків англійської мови ). Залучено 50 учасників та глядачів.

–      Шоу –програма «Кубок гумору»  Савченко Т.М., Ребенок А.А.,Борсяк Л.О.,         Линник С.С.)

– Інтелектуальна гра «Скарбничка спостережливих і допитливих (Волик А.О.)

–      Тренінг «Справжня дружба» (Колесникова О.В.)

–      Зустріч вихованців гуртка «Юний художник» з художником Степаном Вербищуком  (Шигань Н.Д.)

–      Майстер-клас «Стрейчінг» (Поддубна Т.О.)

–      Майстер-клас по розпису писанок (  Чередніченко М.Г.)

Круглий стіл «Спорт, як філософія» ( методист Авдєйчік О.І.) перенесено на 22.04.18.

–      Робота закладу у  канікул  висвітлювалась н каналі «ТБ Прилуки» (відповідальна – завідуюча організаційно-масовим відділом Борсяк Л.О.), упорядкована відеотека.

У рамках літніх канікул оргаанізовано та проведено в закладі:

 • Розваги на свіжому повітрі «Пізнай світ краще» (Чала Ю. Ю.)
 • Спортивно – розважальна програма «Зі спортом по життю» (Пуць О.Ю.)
 • Майстер – клас «Виготовлення піци» (Дорошенко С.М.)
 • Участь у благодійному фестивалі дитячої творчості «Від серця до серця» у м.Києві ,КЗ «Центр художньої творчості «Печерськ» ( Шигань Н.Д.,Сидоренко Л.Л., Волик А.О., Авраменко Н. С., Корячко Л.В.,Голуб С.О.)
 • Спортивно – розважальна програма «Ми любим спорт» (Тищенко В.Л.)
 • День відділу. Екскурсія до Тростянецького дендропарку. Екскурсія «Моя Прилуччина» (Берьозко Н.О., Чередніченко М.Г., Сидоренко Л.Л., Тимченко І.В.,Яременко І.В.)
 • Концертно-розважальна програма «Україна – це ми!» (Тарасюк А.Е.)
 • Концертно-розважальні програми для пришкільних таборів міста (Берьозко Н.О., ЧередніченкоМ.Г., Тарасюк А.Е., Авдєйчік О.І. ,Линник С.С.)
 • Екскурсії для вихованців табору «Містечко» та «Mary Camp Island»  (Борсяк Л.О.,Циганко О.О., Ребенок А.А.)
 • Виставка творчих робіт вихованців табору «Містечко дитячих мрій» «Літні шедеври» ( Борсяк Л.О.)
 • Майстер-класи та розважальні програми у таборі за графіком (Борсяк Л.О., керівники гуртків). Кращі майстер-класи підготували та провели керівники гуртків Голуб С.О., Павлова Л.І., Дорошенко С.М.

У 2017 – 2018 н.р. організаційно-масовим відділом підготовлено 39   проектів наказів, 34  розпорядження, розроблено 16 планів – додатків  та 26  інформаційних подань в управління освіти, 3 протоколи засідання педагогічної ради, 8 протоколів нарад при директорові, 10 протоколів засідань оргкомітетів з питань проведення тематичних місячників та декадників , упорядковані графіки чергування адміністрації у вечірні години та вихідні дні, графіки чергування під час масових заходів, графіки проведення методичних днів .

Організаційно-масовим відділом підготовано 3 засідання педради, 7 тренінгів для педколективу , 1 семінар – тренінг для міської методичної ради.

Роботу працівників  організаційно-масового відділу висвітлено на каналі ТБ Прилуки в репортажах про наступні заходи : День Незалежності України, День відкритих дверей, день українського козацтва, заходи у рамках міського Воздвиженського ярмарку, вибори Президента дитячо-юнацької адміністрації, День Захисника Вітчизни, спортивно-розважальні програми , круглого столу до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії, участі ЦТДЮ у міських заходах у рамках Миколиного ярмарку, Дня сім’ї,  творчі звіти колективів художньої самодіяльності, звітний концерт та виставка , семінари айкідо, змагання з ТПТ, міський фестиваль «Молодь за здоровий спосіб життя» та «Юні інспектори руху»,  урочистості до Дня ветерана, Дня захисту дітей, робота тобору відпочинку «Містечко» та англомовної школи «Marry Camp Island».

Упорядкована відеотека з досвіду проведення заходів Центру творчості у вигляді фотоальбомів та відеорепортажів з каналів « ТБ Прилуки» та «Тім».

Завідуюча відділу Борсяк Л.О. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі проектів «Міста, дружні до дитини» та конкурсі ЧПДтаЮ «Модель  роботи з військово-патріотичного виховання у закладах позашкільної освіти».

Керівник гуртка комп’ютерного дизайну Савченко М.О. взяв участь  у VIII Всукраїнському конкурсі  на кращий веб-сайт закладу освіти , оголошеного Інтернет Асоціацією України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України в номінації «Веб-сайти закладів позашкільної освіти».

Ведеться робота з висвітлення різних напрямків роботи на офіційному сайті закладу, сайті управління освіти. Протягом навчального року  оргвідділом  оприлюднено   39  публікацій на сайті ЦТДЮ та 10 подано для розміщення на сайт управління освіти.

Протягом  2017 -18 н.р. в Центрі творчості обліковано  проведення 250 заходів, у яких взяло участь 16754 учасників та глядачів  різного віку.

Табір відпочинку «Містечко дитячих мрій» з денним перебуванням дітей працює при ЦТДЮ з 2004 року . Цьогоріч у  таборі  відпочиває 77 дітей у «Містечку дитячих мрій» та 20 є учасниками літньої англомовної школи. У ІІ зміну набрано  60 вихованців 7-12 років . З дітьми працюють основні вихователі загонів, фізінструктор, культорганізатори, звукооператор. Окрім них щодня педагоги закладу організовують проведення майстер-класів за інтересами, де бажаючі можуть займатися усіма видами мистецтв, що пропонує ЦТДЮ.

Завданнями забезпечення повноцінного літнього відпочинку в таборі  є :

 • створення у дітей хорошого емоційного настрою, почуття романтики в повсякденному  житті;
 • виховання громадянських якостей і почуттів;
 • виявлення інтересів, захоплень дітей, розвиток бажання отримати нові знання, вміння, навички;
 • навчання дітей взаємодіяти у колективі; підтримка дитячого самоврядування;
 • привчання до самообслуговування, залучення до трудових справ на користь і радість оточуючих.
 • Підтримка дитячої обдарованості;
 • Надання підтримки дітям з родин соціально уразливих категорій та їхнім сім’ям.

Організація відпочинку передбачає різноманітність вибору заходів, можливість кожного вихованця задовольнити свої потреби. Всі види виховної діяльності в таборі здійснюються відповідно до режиму дня. Робота проводиться згідно плану виховної роботи. Все це висвітлюється на спеціальному стенді «Сьогодні у Містечку дитячих мрій». Діти та їхні батьки мають змогу щоденно знайомитися з путівкою дня, а також отримати цікаве домашнє завдання.

Ведеться відео-фоторепортаж щоденних подій у таборі.

Обов’язковим є дотримання санітарно-гігієнічних вимог: створення порядку і затишку  у приміщенні , що на літній період перетворюється на зону відпочинку :

 • у двох окремих для хлопців і дівчат спальних приміщеннях;
 • в ігрових кімнатах , де оформлена зона для майстер-класу, м’якенький куточок і килимок для гри, мультимедійна апаратура для мультпереглядів;
 • актовій залі на 250 місць для проведення конкурсно-розважальних заходів ;
 • місцях відпочинку у 5,5 гектарній парковій зоні навколо приміщення , де є майданчики для спорту, розваг, гойдалки, сучасні тренажери, літній танцювальний майданчик .

Комплектацію загонів здійснено   з урахуванням вікових особливостей дітей та їх інтересів. Всі діти поділені на 4 загони : 2 основні та два тематичні  (англомовна школа та туристичний).

Вихованці мають однаковий соціальний досвід, інтереси, умови перебування, проте, англомовна школі і туристичний загін працюють за власним планом роботи і їхні вихованці отримують ще і навчальне навантаження у поєднанні з відпочинком.

Кожен загін має свою назву, девіз, емблему. Особлива увага приділяється організаційно-громадській діяльності: презентація загонів, виконання доручень, вибори активів, самостійний розподіл різних видів робіт, участь у підготовці та  проведенні заходів, у підведенні підсумків різних конкурсів.

У таборі організовано самоврядування: в загонах обрано командира, відповідального за чергування по табору, за збереження порядку, чистоти в кімнатах, спортивного майна.

Кожен день приносить безліч нових вражень, нових відкриттів, деякі заходи давно є для нас традиційними: інтерактивні заходи ( «Знайди друга», тренінги, пошукові програми), конкурсно-розважальні програми («Здорові діти – здорова нація» ,«Містер табору», «Міс табору», «Книга рекордів табору»), ігри-змагання: «Веселі старти», «Олімпійський день», «День здоров’я», а також квести   та флешмоби.

Протягом кожної зміни проводиться цікава і змістовна робота. Табірна зміна традиційно відкривається урочистою лінійкою із залученням почесних гостей.

Особливою родзинкою перебування у нашому таборі є щоденне використання наших авторських танцювальних масовок , як зарядки на початку дня, так і в ході спортивно –масових заходів.

У вирішенні виховних завдань вихователі спираються на вікові особливості психічного розвитку дітей і підлітків, враховують те, що молодші школярі спілкуються з ровесниками та пізнають світ переважно в іграх. Значна увага надається економічному, національно- патріотичному  вихованню, що сприяє прояву в дитині господарських здібностей, працелюбності, вміння планувати і приймати рішення.

В таборі використовуються різні форми ігрової діяльності: народні ігри, ігри-конкурси, створені силами дітей тематичні музеї і виставки, вікторини, ігри на місцевості, дні ігор та сюрпризів.

Велике зацікавлення викликає проведення тематичних днів (день навпаки, день культури різних народів світу, день спорту, день дикунів і т.д.) в ході яких проводяться ігрові програми:

 • гра-змагання «Веселі перегони»;
 • – екологічні вікторини « Таємниці нашого парку», «Дивовижна природа нашої місцевості»;
 • – веселі спортивні змагання «Дружба нас єднає», «Малі Олімпійські ігри»;
 • – Конкурси, що стимулюють дитячу творчість («Рекорди табору», «Змагання дикунів», «Віват, талант!») .

Вихованці табору  заздалегідь знають про правила, умови та нагородження, яке очікує на переможців. Діти із задоволенням брали участь у конкурсах:

 • конкурс малюнків «Здорові діти – здорова нація»;
 • конкурс загонових куточків, емблем;
 • конкурс на краще ліжко;
 • конкурс малюнків «Мій улюблений мультперсонаж»;
 • конкурс малюнків «Моя дружна сім¢я»;
 • конкурс малюнків на асфальті «Пожежна безпека»;
 • концерт-конкурс «Зірки табору»;
 • концерт – конкурс гуморесок та пародій.

В таборі проводились різні змагання: на кращого художника, співака, читця, майстра оригінального жанру. Кожен учасник став переможцем у якійсь номінації та обовязково отримує персональний сертифікат  та приз.

Дуже запам’ятались дітям тематичні  екскурсії до місцевих пам’яток архітектури та музеїв.

Кожен день перебування у таборі включає також відвідування вихованцями майстер-класів за інтересами, що готуються і проводяться керівниками гуртків і студій нашого закладу. Цінність майстер-класів полягає в тому, що діти не лише отримують можливість навчитися різним видам мистецтв та обрати для себе позашкільне заняття на тривалий період, а і формують нові дружні стосунки.

Уроки здоров’я та легкі загартовуючі процедури для відпочиваючих організовуються прямо в закладі та парковій зоні за сприятливих погодних умов фізінструктором, вихователями, культорганізатором та медичною сестрою.

Хочу сказати ще кілька слів про організацію харчування наших вихованців. Традиційно воно організовується через комбінат шкільного харчування «Шкільний» . Ми маємо досвід організації роботи тимчасово пристосованої їдальні та харчоблоку в нашому закладі . Останні роки користуємося сусідньою школою № 14.

Завершиться кожна зміна святковим концертом , де підведуться підсумки роботи загонів, будуть нагороджуватись діти, які брали активну участь у житті табору, виступлять всі бажаючі в різних жанрах самодіяльності.

Особливу увагу ми приділяємо веденню документації табору. Починаємо з медичного огляду працівниками. Вихователями загонів ведеться журнал щоденного обліку роботи. В наявності повний комплект  журналів інструктажів працівників та вихованців. Сформована база даних про відпочиваючих, папка сценаріїв заходів, фото-відеоархіви. Ведеться сторінка роботи табору на офіційному сайті ЦТДЮ.