«У природі немає дитини безталанної, ні на що не здатної. Кожному можна дати щастя творення, кожного треба вивести в люди і дати йому творчий простір. Наше головне завдання не зламати – підняти, підтримати, не знеособити духовні сили дитини, а утвердити почуття її гідності і виховати її справжнім творцем і патріотом».

В.Сухомлинський

Завідуюча художньо-естетичним відділом:

Берьозко Наталія Олександрівна

У 1998 році закінчила Прилуцьке педагогічне училище ім. І.Я. Франка

У 2002 році закінчила Ніжинський державний педагогічний  університет ім. М.Г. Гоголя за спеціальністю “Педагогіка і методика середньої освіти. Музика”

 

 

 

Методист відділу,керівник гуртка – методист

Чередніченко Марина Григорівна

У 2005 році закінчила Глухівський державний педагогічний університет в Сумській області за спеціальністю «Вчитель початкових класів та образотворчого мистецтва».

В Прилуцькому Центрі творчості дітей та юнацтва працює з 2005 року.

 

 

Супруненко Олена Олександрівна – методист  з інфомаційно  комп`ютерного  забезпечення

Освіта: вища. У 2006  році закінчила Ніжинський державний педагогічний університет  ім. М.В. Гоголя. Спеціальність: “ Практичний психолог , соціальний педагог в закладах освіти”

Місце роботи: Прилуцький Центр творчості дітей та юнацтва.

Посада: з 2010  практичний психолог, методист з інформаційно – комп’ютерного  забезпечення. «Життя  —  це  корабель, але хтось  пливе за  течією  річки, а хтось  обирає  свій   шлях…»

 

 

Керівники  гуртків  декоративно – прикладного  та   образотворчого            мистецтва

 

 

 

 

 

Керівники  гуртків  художньої  самодіяльності

 

 

 

 

Основні завдання художньо-естетичного відділу:

  • Вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;
  • Створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку вихованців;
  • Задоволення освітньо-культурних потреб вихованців;
  • Задоволення потреб вихованців у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;
  • Пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців;
  • Організація дозвілля вихованців, пошук його нових форм.

Діяльність художньо-естетичного відділу ЦТДЮ направлена на цілу систему виховання всебічно розвиненої особистості, найповнішого розкриття її задатків і нахилів, створення умов для розвитку й підтримання талантів та обдарувань в галузі мистецтва, а також на забезпечення при цьому можливостей щодо вибору діяльності, до якої дитина проявляє зацікавленість, створює необхідні передумови для прояву її природних здібностей. Це співпраця з гуманітарним відділом ЦТДЮ, де відкриті спеціалізовані групи різного профілю.

У новому навчальному році в Центрі творчості дітей та юнацтва художньо-естетичний відділ нараховує 4 студії та 27 гуртків з напрямків: художня самодіяльність  та декоративно-прикладне та образотворче мистецтво. Відділ розширився новими гуртками, молодими спеціалістами, які внесли нові техніки та свіжі ідеї. Розвивається творча робота з дітьми з обмеженими можливостями – це співпраця наших викладачів з реабілітаційним центром.

Для викладачів з багаторічним стажем роботи в ЦТДЮ актуальним є питання оновлення виховного процесу, побудови його відповідно до потреб особистості та індивідуальних можливостей дітей, зростання їх самостійності й творчої активності. Саме педагоги з досвідом намагаються спланувати та організувати виховання відповідно до здібностей дитини, її таланту і здатності навчатись. Успіху виховання сприяє постійне заохочення – це активна участь в конкурсах, фестивалях, виставках різного рівня концертах. Саме там діти мають змогу оцінити себе адекватно, порівнюючи себе, свої успіхи та успіхи свого колективу з результатами роботи інших учасників.

Наші педагоги створюють дітям оточення, що стимулює їх, враховують, що дитина вбирає в себе все, як губка.

З метою сприяння розвитку здібних і обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості була розроблена програма «Школа обдарованої дитини».

Програма спрямована на створення системи роботи із здібними та обдарованими дітьми в нашому закладі. Впроваджено в роботу «Портфоліо обдарованих дітей», в якому зібрані дані про обдарованих дітей закладу.

Традиційним стало проведення протягом року майстер – класів: «Майстерня Діда Мороза» (по виготовленню новорічних іграшок – прикрас, які відправлені на обласну виставку-конкурс «Вогні новорічної ялинки», де колективна робота зайняла ІІІ місце), «Чудо-писанка» (в рамках проекту «Батьки та діти» вихованці та їх батьки познайомилися з таким видом мистецтва як розпис писанки). Проходять зустрічі з талановитими місцевими майстрами, які проводять майстер-класи: В.Толоком «Ліплення мініатюр з воском» та А. Овдієнко – «Лялька-мотанка». Протягом року були відвідані виставки відомих художників в Краєзнавчому музеї – члена спілки СРСР Едуарда Усова, Заслуженого діяча мистецтв Казахстану Сергія Андріяки, члена спілки художників України Петра Бойка.

Видані збірки творчих робіт обдарованих вихованців «Дивоцвіт дитячих талантів», в яких представлені найкращі роботи , виконані за рік і представлені на звітній виставці «Дивоцвіт творчості» та виставці міста «Квітуй во славу України талантів молодих перлина».

1 червня 2013 року стартував І Фестиваль обдарованої дитини «Зірки надії». На ньому було нагороджено більше 250 дітей, вихованців закладу, які своєю творчістю і талантом прославляють Прилуки на теренах області й країни.

Протягом року постійно популяризувалися здобутки обдарованих дітей через місцеві газети, інтернет-сайт «Прилуки-інфо» та телебачення. Знято чотири телепрограми про обдарованих дітей.

Трьом керівникам гуртків присвоєно звання «Керівник гуртка-методист». Розроблено та випущено 8 методичних рекомендацій з різних напрямків гурткової роботи.

В Центрі творчості дітей та юнацтва три колективи мають звання «Зразковий художній колектив» – це студія театрального мистецтва «Казкар», студія естрадної пісні «Сузір’я», студія образотворчого мистецтва «Палітра».

Ми пишаємося результативністю наших гуртків за 2012-2013 н.р. Так, 1 липня 2013 року у Великій конференц-залі Національної Академії наук України відбулася церемонія нагородження Лауреатськими дипломами, орденами та медалями Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна», де був представлений до нагороди перший в нашому місті дитячий колектив народного танцю «Пролісок» (керівник Самойленко О.О.).

За 2012-13 н.р. колективи взяли участь в 13 конкурсах Міжнародного та Всеукраїнського рівнів, де вибороли І-ІІ місця.  Це Всеукраїнський пісенний фестиваль «Під небом Рівного-2013» (ІІ місце), Міжнародний фестиваль народної творчості «Морской бриз» (Болгарія) (чотири І місця), Міжнародний фестиваль «Мистецькі барви – 2013» (м.Євпаторія, м.Прилуки) (два І місця), ХVІІ Всеукраїнський фестиваль телерадіопрограм, фільмів для дітей та юнацтва «Золоте курча» (М.Іллічівськ) (І місце), ІІ Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Мрій-Дім» (м.Прилуки) (І місце), ХХІV Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Підводні фантазії» (м.Донецьк) (ІІ та ІІІ місце). Традиційно та почесно для відділу художньо-естетичного виховання стала участь у Всеукраїнському фестивалі «Обдаровані діти України»: в цьому році переможцями стали 10 вихованців гуртків декоративно-прикладного та  образотворчого мистецтва.

Почесну нагороду – Гран-прі та п’ять 1-х місць – вибороли колективи художньої самодіяльності  в обласному конкурсі обдарованої молоді Чернігівщини «Поліський зорепад».

Другий рік поспіль Лауреатом престижної міської премії «Квіт папороті» стала ще одна вихованка Зразкової студії образотворчого мистецтва «Палітра» Діана Савченко.

І тому найбільший наш скарб, як і в кожному позашкільному закладі, це навіть не педагоги, а діти – вихованці, гуртківці.